Pobjede Lovćena, Ulcinja i Mogrena

Cetinjani na svom terenu pregazili Sutjesku, Budvani moćni u Danilovgradu, a Ulcinj u finišu slavili u "Nikoljcu"
Ažurirano: 12.11.2011. 22:32h

Mlada ekipa Lovćena bila je nadahnuta protiv Sutjeske, koja je u crnogorskoj prijestonici “zaleđena” na minus 40.

Od starta meča ekipa Dragana Radovića je stavila do znanja gostima da nemaju šta da traže, a rezultat toga je i 16 poena prednosti, koju su do odlaska na odmor povećali na plus 30 (44:14).

Nisu posustajali Cetinjani ni u nastavku, pa je prednost rasla iz minuta u minut, a na kraju treće dionice iznosila je 41 razlike (72:31).

Najefikasniji su bili Miloš Lopičić (21) i Nikola Đoković (19).

Mogren je rutinski stigao do pobjede protiv Danilovgrada.

Gosti su već nakon prve četvrtine imali 14 poena prednosti koju su povećavali do kraja treće dionice kada je semafor pokazivao plus 35 za goste (74:39).

Zadovoljni visokom prednošću, Budvani su u posljednjoj četvrtini smanjili ritam, a domaći igrači su to iskoristili i koliko toliko ublažili poraz.

Iako su tokom većeg dijela utakmice domaći vodili, na kraju su pretrpjeli peti uzastopni poraz.

Treći put Bjelopoljci su izgubili nakon neizvjesne završnice.

Sve do nekoliko minuta prije kraja bili su bolji rival i mislilo se da će konačno osvojiti bodove.

Međutim, u trenucima kada je trebalo da utakmicu privedu kraju, domaći su bili neprecizni u šutu za tri poena, pa su bodovi otišli u Ulcinj.

Danas: Mornar - Podgorica (18). Utorak: ABS Primorje - Teodo (18).

Lovćen - Sutjeska 88:48 (24:8, 20:6, 28:17, 16:17)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Radović, Z. Radulović (Podgorica).

Lovćen: Stojanović 12, Đoković 19, Milošević 3, Pavlićević 13, Vrbica 3, Borilović, Koprivica 2, Lopičić 21, Zejak 15, Milić, Jablan, Latković.

Sutjeska: Kovač 5, Zarubica 2, Pavlović 2, Jovanović 2, Grabovica 2, Popović 5, Dragićević 4, Kuveljić 9, Ademović, Milošev 3, Vukotić 3, Pejović 11.

Danilovgrad - Mogren 68:88 (12:26, 14:26, 13:22, 29:14)

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 100. Sudije: Jokić, Šanjević (Podgorica), Pantović (Nikšić).

Danilovgrad: Ratković 12, Kunjić 32, Vuković 2, Skendžić, Đerković 1, Stojanović 6, Koljević, Krivačević, Novaković, Cebalović 4, Mrdak 4, Patković 7.

Mogren: Fatić, Seferović 17, Đoković 7, Manojlović, Spajić, Vučurović 20, Šestović 10, Osmajić, Maričić 11, Suša 11, Mazalica 2, Dovadžija 10.

Jedinstvo – Ulcinj 73:76 (18:17, 22:15, 21:19, 12:25)

Bijelo Polje - Dvorana: ”Nikoljac”. Gledalaca: 100. Sudije: Dragojević (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Popović (Podgorica).

Jedinstvo: Radović 5, Mušović, Miljić 15, Leković 18, Omerović, Babača 5, N. Knežević 17, S. Knežević 3, Nišavić, Kovačević, Rajović, Ljujić 10.

Ulcinj: Latković 2, Đurišić 12, Kuveljić, Jovović 6, Klikovac, Milić, Lalović, Medenica 25, Milatović 12, Marojević 11, Sočanac 8, Taflaj.