Pobjede Mornara i Lovćena

Nakon prvog poraza u sezoni, koji su doživjeli prethodnog vikenda u Nikšiću, košarkaši Lovćena su se brzo vratili u pobjednički ritam protiv Jedinstva.
Ažurirano: 11.11.2012. 23:08h

Košarkaši Mornara i Lovćena upisali su pobjede u mečevima 4. kola Ertste lige.

Primorje je i protiv favorizovanog Mornara dobro otvorilo utakmicu, čak polovinom prve četvrtine vodilo sa 14:10 i držalo rezultatsku izjednačenost sve do polovine drugog kvartala.

Međutim, pred kraj prvog poluvremena kao da je pala koncentracija mladoj ekipi iz Herceg Novog ili su gosti iz Bara pojačali tempo. Tek, na odmoru je bilo 43:31 za Mornar.

I u trećoj četvrtini su Barani nastavili sa istim ritmom i polovinom toga perioda došli do 18 razlike (51:33).

Domaći su sjajno odgovorili, prišli na 53:48, ali to je bilo sve što su mogli da urade protiv znatno iskusnijeg i kvalitetnijeg sastava Moranara, koji je do kraja meča ponovo stekao značajniju prednost i upisao treću pobjedu.

Tim Dragana Radovića je u prvom poluvremenu igrao mnogo bolje, pa je na velikom odmoru već sve bilo riješeno, jer je na semaforu stajalo 45:30.

Tu nije bio kraj, jer su „crveni” u 25. minutu imali rekordnih plus 23 (60:37). Bjelopoljci su do kraja samo uspjeli da ublaže poraz...

ABS Primorje - Mornar 61:77 (15:20, 16:23, 19:18, 11:16)

Herceg Novi - SC “Igalo”. Gledalaca: 60. Sudije: Dragojević (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Muhadinović (Cetinje).

ABS Primorje: Ratković 6, Dabović, Popović 5, D. Arapović 3, Savić, Spajić, S. Arapović 6, Kovačević 10, Jakovljević 8, Baćović 3, Radak 20, Roganović.

Mornar: Damjanović 2, Đurišić 14, Pajović 10, Pavićević, Ivanović 9, Milović 2, Miković, Radosavljević 17, Sekulović 7, Rondović 2, Pavić 7, Skurdauskas 7.

Lovćen - Jedinstvo 87:74 (25:19, 20:11, 27:22, 15:22)

Cetinje - SC „Lovćen”. Gledalaca: 200. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Šundić, Kajević (Podgorica).

Lovćen: Stojanović 13, Borilović 8, Milošević 13, Vrbica 20, Popović 7, Nicaj 26, Milić, Latković, Ševaljević, Bilić.

Jedinstvo: Musović 4, Krgović 15, Drašković 2, Omerović 3, Babača 10, Korać 2, Stojković 5, Rakočević 14, Munjić 19.