Pobjede Mornara i Mogrena

Barani lako izašli na kraj sa Sutjeskom, dok su Budvani nakon produžetka savladali Podgoricu
Ažurirano: 15.10.2011. 20:20h

Košarkaši Mornara opravdali su ulogu favorita protiv novajlije u ligi. Mladi i poletni barski tim od samog starta držao je sve konce igre u svojim rukama.

Nakon relativnog dobrog početka i odbrane, koja je na kraju rezultirala sa čak 17 ukradenih lopti, Mornar se je dva minuta prije kraja prvog poluvremena riješio sve dileme oko konačnoh ishoda, jer je imao plus 21 (44:23).

U trećoj četvrtini izrabranici Rada Petrovića pokušali su zonskom odbranom da spriječe ubjedljiv poraz, ali im to nije pošlo za rukom.

U sjajnu odbrani Mornara nadovezao se i fantastičan procenat šuta za dva poena (69 odsto), kao i odlična rola mladog Pavića i, u defanzivi, odličnog Ahema.

U dramatičnoj utakmici, Mogren je stigao do pobjede protiv Podgorice nakon produžetka.

Domaći tim je imao prednost tokom većeg dijela meča, koja se kretala od pet do 12 poena.

Međutim, u posljednjoj četvrtini Podgoričani su stigli vođstvo rivala i 11 sekundi prije kraja imali četiri poena viška, ali to nisu uspjeli da sačuvaju.

Budvani su prvo dali koš, a igrači Podgorice potom nisu izveli loptu za pet sekundi.

Odlučili su da prave faul i nakon izjednačenja imali i šut za pobjedu. Međutim, bili su neprecizni, ali u produžetku im je ponestalo koncentracije.

Sjutra: Ulcinj - Teodo (18), Jedinstvo - Lovćen (18), Danilovgrad - ABS Primorje (19).

Mornar – Sutjeska 102:72 (24:13, 20:16, 24:14, 34:29)

Bar – Dvorana “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Jokić (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje), Kostić (Ulcinj).

Mornar: Pajović 15, Damjanović, Sarajlija 4, Miković 6, Ivanović 11, Ahem 16, Jelenić 9, Radosavljević 6, Sekulović 2, Pavić 16, Vujošević 10, Barović 7.

Sutjeska: Kovač 6, Zarubica 13, Ademović, Jovanović 10, Grabovica, Popović 13, Dragićević 2, Kuveljić 2, Krivokapić 2, Milošev 5, Vukotić 3, Pejović 16.

Mogren - Podgorica 111:109 (26:17, 19:24, 31:26, 21:30, 14:12)

Budva - Dvorana: “Mediteranski sportski centar”. Gledalaca: 250. Sudije: Šundić (Podgorica), Kaluđerović, G. Vojinović (Nikšić).

Mogren: Fatić 4, Seferović 34, Reljić 9, Manojlović 11, Đoković, Vučurović 24, Šestović 3, Osmajić 2, Mančić 4, Šuša 14, Mazalica, Dovadžija 6.

Podgorica: Jovović 6, Femić, Kavarić, Šutulović 25, Pajović 2, Mugoša 38, Ljubenković, Perović 25, Žižić, Gavranić, Nicaj 12, Nikolić 1.