Pobjede Mornara, Lovćena, Jedinstva, Sutjeske i ABS Primorja

Najveću prednost Cetinjani su imali u 35. minutu kada je semafor pokazivao 56:72...
3 komentar(a)
Ažurirano: 27.01.2013. 00:02h

Mornar je u derbiju savladao Teodo i upisao devetu pobjedu ove sezone.

Ključnu prednost gosti su stekli u drugoj četvrtini, kada su stekli dvocifrenu prednosti (38:27).

U nastavku su se Tivćani trgli, pokušali da naprave preokret, ali im to nije pošlo za rukom.

Lovćen je sasvim zasluženo stigao do pobjede u meču sa Ulcinjom.

Do sredine prve četvrtine viđena je izjednačena igra, nakon čega su gosti pojačali tempo, odlijepili se i meč mirno priveli kraju.

Poslije velike borbe košarkaši Jedinstva zasluženo su savladali Danilovgrad.

U većem dijelu susreta igra je bila izjednačena, pa je pobjednik odlučen u samom finišu.

Bjelopoljci su dva i po minuta prije kraja košem Nenada Vukovića došli do osam poena prednosti, a zatim mirno utakmicu priveli kraju.

Pored Vukovića u domaćoj ekipi istakli su se Omerović i Ljujić, dok su kod gostiju najbolji bili Jovanović i Ademović.

Prema očekivanjima, košarkaši Sutjeske upisali su devetu prvenstvenu pobjedu.

Izabranici Dušana Dubljevića bili su na visini zadatka u posljednjoj četvrtini kada je slomljen otpor Bjelopoljaca.

Kod domaćih bolji od ostalih bili su Nemanja Pavlićević i Nikola Žižić, dok se kod gostiju istakao Marko Ljujić sa 28 poena.

I bez Robinsona i Košute, najboljih igrača Ibra u prvom dijelu sezone, domaćin je pružio jak otpor, ali su Novljani u posljednjoj četvrtini prelomili rezultat u svoju korist.

Najbolji pojedinac susreta bio je igrač Primorja Boričić, koji je ubacio 32 poena.

Teodo - Mornar 69:74 (16:15, 11:23, 16:14, 26:22)

Tivat - Dvorana: “Župa“. Gledalaca: 200. Sudije: Dragojević, Šundić, Šanjević (Podgorica).

Teodo: Fatić 8, Tepavčević 15, Radulović 4, Pekić, Bošković, Subotić, Džonson 2, Kunjić 13, Kandić 16, Perović, Đikanović 11, Lučić.

Mornar: Damjanović 6, Đurišić 6, Pajović 15, Tošić 13, Ivanović, Pavićević, Miković 7, Radosavljević 10, Sekulović 6, Rondović, Pavić 11, Skurdauskas.

Ulcinj - Lovćen 62:75 (18:22, 10:16, 20:22, 14:15)

Ulcinj - Dvorana: SC “Gimnazija”. Gledalaca: 200. Sudije: Kićović (Bar), Janjušević, G. Vojinović (Nikšić).

Ulcinj: Latković 8, Taflaj, Ivanović 2, Markašević, Simonović 7, Osmajić 4, Unkašević 4, Đoković, Milović 7, Klikovac 6, Jovanović 3, Milošević 21.

Lovćen: Stojanović 25, Borilović, Milošević 11, Bilić 2, Vrbica 14, Popović 2, Nicaj 9, Milić 10, Miličković 2, Latković, Ševaljević.

Jedinstvo - Danilovgrad 74:68 (13:16, 22:21, 14:13, 25:18)

Bijelo Polje - Dvorana "Nikoljac". Gledalaca: 300. Sudije: Jokić (Podgorica), Kostić (Ulcinj), Radulović (Podgorica).

Jedinstvo: Kovačević, Mušović, Vuković 16, Drašković 9, Krgović, Omerović 18, Babača 5, Halilović, Stojković 2, Furundžić, Munjić 6, Ljujić 18.

Danilovgrad: Ademović 15, Samardžić 2, Radonjić, Jovanović 18, Đerković, Kasalica 8, Kocanović, Skendžić 2, Zejak 12, Mrdak 8, Jang 3, Koprivica.

Sutjeska - Centar 80:65 (17:20, 18:10, 13:17, 32:18)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca 200. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Lakićević (Podgorica), Muhadinović (Cetinje).

Sutjeska: Pavlićević 19, Lončar, Pejović 3, Kovač, Lalić 6, Đurović 1, Ćalić 5, Vujošević 11, Vujačić 8, Kuveljić 10, Žižić 17, Popović.

Centar: Majkl 4, Bošković, Radović 1, Šekularac 9, Fisik 2, Femić 10, Korać, Slavković, Ljujić 28, Knežević 11, Topuzović, Radović.

Ibar - ABS Primorje 75:85 (18:17, 22:30, 18:11, 17:27)

Rožaje - Dvorana: "Bandžovo brdo“. Gledalaca: 300. Sudije: Savović (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje), Šćekić (Berane).

Ibar: Perović 8, Feleć 18, Kardović, Nurković 7, A. Kalić 9, Grubović 13, D. Kalić 3, Zejnilović, Numanović 17.

ABS Primorje: Ratković 14, Dabović, Boričić 32, D. Arapović, Spajić, Bulaja, S. Arapović 5, Kovačević 6, Karalić 8, Baćović 17, Radak 3, Roganović.