Pobjede Mornara, Teoda, Sutjeske, ABS Primorja i Ibra

Novljani upisali prvi trijumf u sezoni
Teodo, Foto: Facebook
Ažurirano: 13.12.2014. 20:50h

Zahvaljujući odličnoj igri u drugoj četvrtini, Mornar je stigao do pobjede protiv Zete 2011.

Najefikasniji u redovima Barana bio je Nikola Korać (23 poena), dok se kod Zete 2011 istakao Marko Mugoša (27).

Teodo je opravdao ulogu favorita protiv Danilovgrada i bez problema je upisao sedmi trijumf ove sezone.

Već do odmora je bilo sve riješeno (49:32), pa je do kraja jedina dilema bila sa koliko razlike će meč biti završen.

Sutjeska je u prvih 20. minuta u potpunosti dominirala. Međutim, nakon odmora gosti su se trgli i dobrom igrom u trećoj četvrtini prišli na minus pet poena 64:59.

Takav epilog probudio je domaće igrače, koji su nakon toga rutinski priveli meč kraju.

Konačno je i ABS Primorje dočekalo prvi trijumf ove sezone. Novljani su fenomenalnim prvim poluvremenom, tačnije drugom četvrtinom, obezbijedili prednost (56:35) koju Ulcinjani do kraja meča nijesu uspjeli da stignu.

Ibar je uspio da osvoji dva boda na gostovanju Lovćenu. Rožajci su vodili praktično čitav meč, domaćin je uspio da preokrene na kraju treće četvrtine (58:57).

U posljednjih 10 minuta gosti su opet zaigrali bolje i došli su do petog trijumfa.

Zeta 2011 - Mornar 87:97 (26:25, 19:30, 21:19, 21:23)

Podgorica - Dvorana: Gimnazija "Slobodan Škerović”. Gledalaca: 200. Sudije: Z.Šutulović, Jokić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić).

Zeta 2011: Raičević 3, Jovović 3, Jovanović 8, Otašević, Milićević, Mugoša 27, Radunović 16, Kandić, Roganović, Koljević 16, Sjekloća 4, Ivanović 10.

Mornar: Damjanović 4, Jelenić 8, Milović 6, Vujošević 3, Latković, Milošević 14, Vilson 8, Mandić, Tomović, Kolmen 11, Korać 23, Miković 20.

Danilovgrad - Teodo 80:95 (12:16, 20:33, 28:23, 20:23)

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 500. Sudije: Rutešić, Janjušević (Nikšić), Vujačić (Herceg Novi).

Danilovgrad: Đerković, Lalić 12, Skendžić, Nikaljević 5, Milošević, Ademović 14, Jovović 7, Dragović, Milošev, Novaković, Đikanović 24, Patković 18.

Teodo: Sarić, Mičel 10, Pekić, Mijović 20, Radulović 14, Subotić 2, Lončar 3, Jocović 17, Džonson 8, Šibalić 15, Krivokapić 6, Kasalica.

Sutjeska - Jedinstvo 90:74 (26:13, 20:17, 18:29, 26:15)

Nikšić - Dvorana: Sportski centar. Gledalaca: 300. Sudije: Dragojević, Radulović, Lučić (Podgorica).

Sutjeska: Pavlićević 11, Đurović 6, Kovač, Vuković 2, Čvorović, Vujović, Ilić 10, Spasojević 12, Arsić 2, Žižić 13, Ljujić 18, Vranješ 16.

Jedinstvo: Mušović 2, Fišik, Šekularac 4, Leković 18, Omerović 7, Babača, Knežević 4, Ljuca 17, Hadžibegović 4, Zlajić, Vuković 5, Kazin 13.

ABS Primorje - Ulcinj 85:83 (22:18, 34:17, 18:26, 11:22)

Herceg Novi - Dvorana SC „Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Savović, Šanjević (Podgorica), Lakićević (Budva).

ABS Primorje: Ratković 18, Dabović 6, Bulatović, Savić 2, Spaić 4, Arapović 5, Kovačević 21, Novaković 8, Baćović, Dželetović 21, Lepetić.

Ulcinj: Kusovac 17, Martinović 22, Strunjaš, Krivokapić 4, Jovetić, Đurišić, D. Đoković 3, Ljujić 8, Barović 5, Koroglu 2, Tomić, N. Đoković 22.

Lovćen - Ibar 76:83 (19:26, 20:21, 19:10, 18:26)

Cetinje - Dvorana: SC „Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Šundić, Popović (Podgorica), Kićović (Bar).

Lovćen: Rabrenović, Jovanović 9, Milošević 13, Tmušić 6, Vukčević, Đukanović 28, Milić 3, Bjeletić, Borilović, Ševaljević 3, Knežević 15, Zuber.

Ibar: Feleć 8, Vejlon 17, E. Kalić 2, Nurković, A. Kalić, Lončarević 5, Agramović 5, Zejnilović, Tomašević 24, Simović 7, Samojlović 15, Mijatović.