Pobjede Teoda i Jedinstva

Teodo je u Tivtu savladao bjelopoljski Centar 89:82, dok je Jedinstvo u Bijelom Polju trijumfovalo u duelu sa Lovćenom rezultatom 71:66
Ažurirano: 17.02.2013. 22:33h

Košarkaši Teoda i Jedinstva ostvarili su večeras pobjede u 13. kolu Erste Prve lige.

Teodo je u Tivtu savladao bjelopoljski Centar 89:82 i ostvario 10. pobjedu ove sezone.

Teodo je u meču protiv Centra ušao kao apsolutni favorit, ali je tek u posljednjih pet minuta uspio da sruši otpor borbenih Bjelopoljaca.

Gosti su vodili sve to samog finiša, prednost se kretala i do 12 razlike, koliko je bilo u 15. minutu (42:30), ali nisu imali snage da naprave senzaciju.

Manuel Džonson sa 23 poena (13-10 za dva) i Savo Đikanović sa 20 (šut za dva 10-7) predvodili su pobjednički tim.

Jedinstvo je u Bijelom Polju trijumfovalo u duelu sa Lovćenom rezultatom 71:66. To je šesta pobjeda Jedinstva, dok je Lovćen doživio peti poraz.

Domaćin je bolje otvorio meč, sredinom druge četvrtine vodili 28:17, ali su gosti do poluvremena smanjli razliku na poen (33:32).

Utakmica je prelomljena u trećem periodu, kada su izabranici Željka Rakočevića došli do 18 poena prednosti, a Cetinjani su u posljednjoj dionici uspjeli samo da ublaže poraz.

Pobjede su juče ostvarili košarkaši Mornara, Sutjeske i Danilovgrada.

Mornar je na svom parketu savladao ABS Primorje 83:78 (24:22, 18:19, 22:20, 19:17) i upisao 11. trijumf.

Pobjedu manje ima Sutjeska, koja je u Nikšiću slavila protiv Ulcinja 77:49 (23:12, 14:6, 22:12, 18:19), dok je Danilovgrad u gostima bio bolji od Ibra 91:84 (18:24, 18:20, 32:18, 23:22) i zabilježio peti trijumf ove sezone.

Teodo - Centar 89:82 (21:30, 22:22, 20:11, 26:19)

Tivat - Dvorana: ,,Župa“. Gledalaca. 200. Sudije: Rutešić, Vojinović (Nikšić), Kićović (Bar).

Teodo: Fatić 15, Crepulja, Tepavčević 13, Pekić, Mijović, Bošković, Subotić 5, Džonson 23, Kandić 3, Perović, Đikanović 20, Lučić.

Centar: Mičeč 17, Bošković, Radović, Šekularac 6, Fisik, Femić 16, Rakočević, Korać 4, Zujović, Ljujić 26, Knežević 5, Alihodžić 8.

Jedinstvo – Lovćen 71:66 (21:17, 12:15, 27:10, 11:24)

Bijelo Polje – Dvorana "Nikoljac". Gledalaca: 100. Sudije: Jokić, Koljenšić, Radulović (Podgorica).

Jedinstvo: Halilović, Mušović 5, Vuković, Drašković 17, Krgović 12, Omerović 10, Babača 7, Tičević, Stojković, Munjić 7, Furundžić, Ljujić 13.

Lovćen: Stojanović 18, Borilović, Milošević 14, Bilić 6, Vrbica 2, Popović 4, Nicaj 14, Milić, Miličković, Latković 8, Zuber, Ševaljević.