Pobjede Teoda, Ulcinja, Lovćena i Danilovgrada

Ulcinjane do slavlja predvodio Nikola Đoković (32, 9-6 trojke)
KK Lovćen, Foto: Facebook.com
Ažurirano: 20.12.2014. 20:36h

Teodo je opravdao ulogu favorita u duelu sa Ibrom i upisao je osmu pobjedu ove sezone. Domaći sastav je trijumf najavio već nakon prve četvrtine kada je stekao 14 poena prednosti (26:12), pa je u preostalih 30 minuta rutinski odradio posao.

Zahvaljujući fenomenalnom Nikoli Đokoviću (32 poena, 9-6 trojke), Ulcinj je u derbiju kao gost savladao Zetu 2011.

Ovo je za aktuelnog vicešampiona drugi vezani poraz na svom terenu za nedelju dana.

Lovćen je lako izašao na kraj sa Jedinstvom. Cetinjani su vodili od starta meča i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Kuriozitet predstavlja podatak da su gosti postigli samo jedan poen u trećoj četvrtini, kada je meč i definitivno riješen.

ABS Primorje je vodilo protiv Danilovgrada u većem dijelu meča, ali nije uspjelo da stigne do drugog trijumfa.

Gosti su napravili preokret u posljednjoj četvrtini najviše zahvaljujući iskusnom Savu Đikanoviću, koji je dao 23 poena uz 16 skokova.

Teodo - Ibar 96:67 (26:12, 21:19, 26:20, 23:16)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 300. Sudije: R. Vojinović, Janjušević (Nikšić), N. Vojinović (Podgorica).

Teodo: Sarić 13, Mičel 7, Pekić 5, Mijović 5, Radulović 26, Subotić 13, Lončar, Jocović, Džonson 10, Šibalić 12, Krivokapić 5, Dosković.

Ibar: Agramović, Feleć 7, Vejlon 13, E. Kalić 2, Nurković 5, A. Kalić 9, Lončarević, Mulić, Tomašević 11, Simović, Samojlović 9, Mijatović 11.

Zeta 2011 - Ulcinj 85:93 (20:27, 23:17, 20:22, 22:27)

Podgorica - Dvorana: Gimnazija “ Slobodan Škerović”. Gledalaca: 200. Sudije: Šundić, Popović (Podgorica), G. Vojinović (Nikšić).

Zeta 2011: M. Raičević 7, Jovović, F. Raičević, Milićević, Mugoša 12, Radunović 16, Kandić 20, Jovanović, Miranović, Koljević 24, Sjekloća, Ivanović 6.

Ulcinj: Kusovac 22, Martinović 10, Strunjaš 5, Krivokapić, Jovetić, Đurišić, D. Đoković 9, Ljujić 12, Barović 1, Koroglu 2, N. Đoković 32.

Lovćen - Jedinstvo 66:51 (18:15, 18:16, 14:1, 16:19)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Z. Šutulović, Koljenšić, P. Šutulović (Podgorica).

Lovćen: Rabrenović, Jovanović 16, Milošević 6, Tmušić 26, Vukčević 6, Mlađan, Milić 4, Bjeletić, Borilović 6, Ševaljević, Knežević 6, Zuber.

Jedinstvo: Radović, Šekularac 2, Leković 9, Omerović 6, Babača 3, Knežević 2, Ljuca 10, Korać, Hadžibegović, Zlajo 2, Vuković 16, Monzel 2.

ABS Primorje - Danilovgrad 76:78 (24:19, 13:12, 25:21, 14:26)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Savović, Kajević (Podgorica).

ABS Primorje: Ratković 17, Dabović 1, Bulatović, Savić, Spaić 12, Arapović 4, Kovačević 2, Novaković 2, Baćović 14, Dželetović 24, Lepetić.

Danilovgrad: Đerković, Misinezović 3, Skendžić 3, Nikaljević, Dragović, Ademović 8, Jovović 10, Lalić 13, Milošev, Novaković, Đikanović 23, Patković 18.