Pobjede Ulcinja i Ibra

Košarkaši Ulcinja i rožajskog Ibra ostvarili su pobjede u 17. kolu Erste Prve crnogorske lige.
Ažurirano: 15.03.2014. 20:50h

Ulcinj je večeras pred svojim navijačima savladao Mornar 71:62 i ostvario osmu pobjedu.

Sve je riješeno do odlaska na odmor, kada je domaći sastav stekao dvocifrenu prednost (44:34), koju je rutinski sačuvao do kraja. Barani su pet minuta prije kraja prišili na 65:60, ali dalje od toga nisu mogli. Mornaru sada ostaje da u direktnom okršaju sa Jedinstvom, u posljednjem kolu pred svojim navijačima, izvadi vizu za Superligu.

Darko Vujačić je bio najefikasniji kod Ulcinja sa 15 poena, a dabl-dabl učinak ostvario je Dragoje Đoković (10, 10 skokova). Miroslav Damjanović (13) je predvodio goste.

Trijumf manje ima Ibar, koji je u Tivtru trijumfovao u duelu sa Teodom rezultatom 81:69.

U meču bez rezultatskog značaja, Rožajci su odličnom igrom u posljednjoj četvrtini bili bolji od domaćina, koji već u utorak igra posljednji meč u regularnom dijelu Balkanske lige u Botevgradu.

Miodrag Kadija, trener Tivćana, odlučio je da odmori ključne igrače, nakon paklenog ritma koji su imali u posljednjih mjesec dana.

Ukazao je šansu igračima sa manjom minutažom, a u sastavu nije bilo iskusnog Sava Đikanovića.

Rožajce su do trijumfa predvodili Armin Kalić (24), Goran Oluić (22, 12 skokova) i Vladimir Tomašević (21, trojke 3-3).

Najbolji u poraženom timu bili su Miljan Bocka (19, pet asistencija, četiri ukradene lopte), Srđan Subotić (13) i Nikola Vučurović (11, trojke 4-3).

Jedinstvo i Lovćen sastaće se sjutra u Bijelom Polju u 18, dok će sat kasnije početi duel ABS Primorja i bjelopoljskog Centra.

U premijernom meču ovog kola Zeta 2011 je juče u Nikšiću savladala Sutjesku 69:55.

Ulcinj - Mornar 71:62 (19:21, 25:13, 17:16, 10:12)

Ulcinj - Dvorana: SC “Bratstvo jedinstvo”. Gledalaca: 200. Sudije: Koljenšić, Savović (Podgorica), Filipović (Nikšić).

Ulcinj: Latković 12, N. Ivanović, Krivokapić, R. Ivanović 8, Jovetić, Đoković 10, Medenica 11, Novaković 2, Barović 5, Đurišić, Vujačić 15, Osmajić 2.

Mornar: Damjanović 13, Pavićević, Pajović 9, Unkašević 2, Milović, Vušović, Milošević 6, Miković 9, Perović 12, Mandić, Popović, Latković 11.

Teodo - Ibar 69:81 (13:19, 22:16, 19:20, 15:26)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 300. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Lakićević (Budva), Kostić (Ulcinj).

Teodo: Krivokapić 1, Pekić, Vučurović 11, Kunjić 6, Bošković 2, Petković, Džonson 4, Subotić 13, Korać 8, Starovlah 2, Perović 3, Bocka 19.

Ibar: Perović, Feleć, Tomašević 21, E. Kalić, Kardović, Nurković, A. Kalić 24, Hadžibegović 5, Oluić 22, Numanović 6, Simonović 3.