Podgoričani i Barani u finalu, prekidi u Ulcinju

Početak utakmice u Ulcinju kasnio je 20 minuta, jer je delegat meča Ranko Bojanić zahtijevao da se uklone transparentni sa pogrdnim porukama na račun sudija.
56 pregleda 0 komentar(a)
KK Budućnost, Foto: SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 14.05.2011. 22:23h

Budućnost i Mornar odlučivaće o tituli prvaka Crne Gore, pošto su posao u polufinalu plej-ofa završili već u dva meča.

Budućnost je opravdala ulogu favorita protiv Ulcinja. Međutim, najmanje je bilo košarke na ovom meču. Kako je objavljeno na sajtu Košarkaškog saveza Crne Gore, početak utakmice u Ulcinju, koja je odigrana pred prepunim tribinama, pred oko hiljadu gledalaca, kasno je 20 minuta, jer je delegat meča Ranko Bojanić zahtijevao da se uklone transparentni sa pogrdnim porukama na račun sudija.

Novi prekid, navodi se na sajtu KSCG, dogodio se sredinom treće četvrtine, kada su domaći navijači ponovo istakli transparente sa uvrijedljivim porukama, a nastavljena je poslije 25 minuta, kada je ispražnjen dio tribina.

Podgoričani su, inače, od starta nametnuli ritam, stigli do 10-ak poena prednosti, koje su čuvali do odlaska na odmor. U drugom dijelu „plavi” su rutinski održavali distancu, a Ulcinj je tri minuta prije kraja prišao na minus jedan. Dalje od toga nije mogao, Budućnost se odlvojila i mirno meč privela kraju.

Mornar je šesti put ove sezone savladao Lovćen. Činilo se, međutim, da Baranima nema spasa kada je u 22. minutu Nikola Vučurović poentirao za plus 11 (51:40). Ali, uslijedila je serija gostiju 15:0, a meč je riješen četiri minuta prije kraja, kada su gosti poveli 77:68.

Ulcinj - Budućnost 68:72 (19:28, 21:20, 13:13, 15:11)

Ulcinj - Dvorana SC „Gimnazija”. Gledalaca: 800. Sudije: Vojinović (Nikšić), Dragojević (Podgorica), Kaluđerović (Herceg Novi).

Ulcinj: Latković 4, Đurišić 11, Tepavčević 2, Milošević 14, Radulović 12, Đurković 5, Jeftić 5, Klikovac, Mijović 3, Mihailović, Krstović, Mijajlović 12.

Budućnost: Mihailović 5, M. Popović 2, A. Popović 10, Barović 4, Otašević 6, Simonović 14, Kadžiulis 8, Dubljević 16, Đukanović, Šehović 7, Mugoša, Milošević.

Lovćen - Mornar 74:80

Cetinje - Dvorana SC „Lovćen”. Gledalaca: 400. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Koljenšić, Savović (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 20:20, 23:20, 17:27, 14:13.

Lovćen: Stojanović 9, Latković, Boričić 14, Pavličević 2, Vučurović 9, Martinić 5, Jevđić 12, Lopičić 13, Kandić 3, Koprivica, Todorović 7, Mijatović.

Mornar: Pešić 4, Damjanović 12, Sarajlija 1, Radović 13, Miković, Ljujić 2, Jelenić 12, Leković, Gagić 7, Vujošević 10, Ivanović 19, Kuveljić.