Pogledajte debi Bogdanovića u NBA: 12 poena, dvije asistencije i tri skoka

68 pregleda 3 komentar(a)
Bogdanović, Foto: Printscreen
Ažurirano: 24.10.2017. 07:51h

Zapaženu rolu na debiju u NBA ligi imao je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, koji je u porazu Sakramenta od Finiksa 117:115, za nešto više od jedne četvrtine provedene na parketu upisao 12 poena i imao dvije asistencije i tri skoka. Devin Buker je sa 22 poena bio najefikasniji u ekipi Sansa, a kod Kingsa se istakao Tempr sa 23 postignuta poena.

Najubjedljiviji trijumf u današnjem programu NBA mečeva ostvario je Golden Stejt koji je u gostima savladao ekipu Dalasa rezultatom 133:103.

Već u prvoj dionici aktuelni šampion pravi razliku, da bi se domaća ekipa pred kraj druge četvrtine vratila na samo pola koša zaostatka, kada je rezultat bio 60:59.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Stef Kari sa 29 poena, a pratili su ga Kevin Durent sa 25 i Klej Tompson sa 21 upisanim poenom. Vesli Metjuz je sa 19 poena bio najbolji u domaćoj ekipi, a Harison Barns i Jogi Ferel su postigli po 13 poena.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odlično je igrao za Denver, ali je njegov klub izgubio sa 109:104 od Vašingtona.

Jokić je bio najbolji u svom timu, igrao je 35 minuta i postigao 29 poena i imao devet skokova i pet asistencija.

Denver je poražen drugi put u tri utakmice u novoj sezoni, dok Vašington, u kom su najefikasniji bili Bredli Bil sa 20 i Džon Vol sa 19 poena, ima sve tri pobjede.

Ekipa Memfisa je takođe upisala pobjedu u gostima, a Grizlisi su bili bolji od Hjustona rezultatom 98:90.

Gosti su do treće pobjede u sezoni došli nakon što su u posljednjoj dionici utakmice uspjeli da nadoknade minus od deset poena, a najzaslužniji za trijumf svoje ekipe je bio Španac Mark Gasol sa 26 postignutih poena i 5 zabilježenih skokova, a pratili su ga Majk Konli koji je zabilježio 17 i Džejms Enis sa 14 poena.

U Roketsima nije bilo Krisa Pola, a najbolji su bili Erik Gordon sa 27 i Džejms Harden sa 22 poena.

Do posljednje četvrtine je bilo neizvjesno i u meču između San Antonija i Toronta, ali su Sparsi serijom 14:2 uspjeli da prelome meč u svoju korist i zadrže maksimalan učinak u ovoj sezoni.

Najzaslužniji za pobjedu San Antonija je bio Lamarkus Oldridž sa 20 poena i 8 skokova, dok je Deni Grin upisao 17, a Dedžonte Marej 16 poena, 15 skokova i 6 asistencija. Kod Reptorsa je najbolji bio Demar Derozan sa 28 poena, dok je Serž Ibaka dodao 13.

Majami je kao domaćin bio bolji od Atlante sa 104:93, dok je Milvoki na svom terenu sa 103:94 savladao Šarlot.

Jutros rano je odigrano još četiri meče u kojima su postignuti sledeći rezultati:

Detroit - Filadelfija 86:97

Majami - Atlanta 104:93

Milvoki - Šarlot 103:94

Denver - Vašington 104:109