Poklon iz Novog Mesta, Krka bolja od Banvita

Jure Balažić, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 21.02.2012. 20:46h

Poslije poraza od Spartaka u Sankt Peterburgu izgledalo je da je Budućnost Voli daleko od plasmana među osam najboljih timova u Evrokupu.

Međutim, poklon je stigao iz Novog Mesta, Krka je savladala Banvit 78:73 (21:21, 21:19, 11:17, 25:16) i sada "plavi" opet zavisi sami od sebe.

Narednog utorka će ugostiti upravo Slovence i u slučaju pobjede izvadiće vizu za četvrtfinale, bez obzira na ishod duela Banvit - Spartak.

Duel između Krke i Banvita bio je izjednačen tokom većeg dijela.

Gosti su krajem treće četvrtine stigli do plus šest (57:51), ali se ekipa Aleksandra Sekulića nije predavala.

Pet i po minuta prije kraja prešla je u vođstvo (63:62) i uspjela da stigne do prve pobjede u drugoj fazi.

Pokušali su igrači Banvita da put do pobjede traže u penal završnici, ali su Jure Balažić, Afik Nisim i MUstafa Abdul-Hamdi bili sigurne ruke.

Balažić je meč završio sa 23 poena, Nisim je dao 12, Jurela Lalić 11, a Zoran Dragić 10.

U redovima Bavnita Klif Hamonds i Lens Vilijams su dali po 14, a Čak Dejvis 12 koševa.