Poraz Budućnost Volija od Banvita

Uspjeli su izabranici Dejana Radonjića da se vrate, u 39. minutu priđu na 62:60, ali su završnicu odigrali loše i poraz je bio neizbježan
58 pregleda 0 komentar(a)
Čedomir Vitkovac, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 31.01.2012. 19:20h

Budućnost Voli je poražena od Banvita na gostovanju, ali igrači crnogorskog šampiona imaju za čim da žale.

Odigrali su lošu treću četvrtinu, napravili mnogo grešaka u predaji lopte i praktično poklonili izabranicima Orguna Enea 17 poena prednosti (51:34).

U posljednjih deset minuta su se trgli, serijom 24:9 prišli na 62:60 nešto više od minut prije kraja.

Tada su opet napravili nekoliko grešaka i poraz je bio neminovan.

Međutim, “plavi” su pokazali da mogu da igraju sa Banvitom i narednog utorka u “Morači” imaju priliku da mu se revanširaju i ostanu u trci za drugi krug.

Najefikasniji u redovima Budućnost Volija bili su Bojan Dubljević i Čedomir Vitkovac sa po 14 poena, dok je Džermejn Anderson upisao 10.

Kod Banvita Lens Vilijams je dao 21 koš, Čak Dejvis 12, a Serkan Erdogan 10.

Start utakmice pripao je domaćinu, ali se gosti brzo trgli i poveli 11:6, a u 8. minutu i 16:11.

Od tog momenta do kraja prve četvrtine, Podgoričani nisu dali nijedan poena, a primili su sedam, pa je turski tim stigao do prednosti (18:16).

U drugih 10 minuta igra koš za koš, ali je Banvit konstantno imao minimalnu prednost. Budućnost Voli je u samoj završnici prvog poluvremena imala priliku da, možda, i na veliki odmor ode sa prednošću.

Nije, ipak, iskoristila dva posljednja napada, pa otuda i minus četiri (31:27).

Nastavak je počeo najbolje moguće za goste, Dubljević je ubacio trojku (31:30).

Ipak, veoma brzo Banvit je došao do 37:30, a kod rezultata 39:34 napravio je seriju 12:0 za najveću prednost na meču (51:34).

U posljednjih deset minuta domaći tim je ušao sa zalihom od 17 poena (53:36).

Sudije su u tom dijelu igre olako sudije lične gostima, koji su već nakon dva minuta izašli iz bonusa, a Vitkovac je morao na klupu zbog tri faula.

Serijom 8:0 na startu četvrtog dijela igre, Budućnost Voli je smanjila zaostatak (53:44) i najavila preokret.

On je bio na pomolu nešto više od minut prije posljednjeg zvuka sirene kada je Vladimir Mihailović zakucavanjem završio kontru (60:62).

Najbolji akter meča Vilijams je za dvadesetak sekundi realizovao četiri bacanja, a Dubljević samo jedno od dva za 66:61.

Kod tog rezultata, dvadesetak sekundi prije kraja, Dubljević je bacio loptu u aut, a Baris Ermis sa linije penala postavio konačnih 68:61.