5 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 30.10.2013. 18:14h

Nižnji Novogorod je, barem u ovom trenutku, prevelik zalogaj za košarkaše Budućnost Volija.

Ruski tim je opravdao ulogu favorita, igrao je odlično svih 40 minuta i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Podgoričani su, sa druge strane, bili indisponirani.

Kao i protiv MZT Skoplja u ABA ligi loše su počeli meč, a na startu drugog poluvremena im se igra potpuno raspala.

Domaći tim je to iskoristio, došao do plus 29 (71:42) i kada se činilo da im prijeti pravi debakl, “plavi” su se malo trgli i do kraja smanjili zaostatak na minus 21.

Semen Antonov je bio nerješiva enigma za goste. Dao je 20 poena (trojke 4-3), a odlične role imali su Primož Brezec (16, 14 u prvom poluvremenu), Dižon Tompson (13, 10 skokova), Pol Brandon (12, osam skokova) i Petr Gubanov (11).

Vladimir Mihailović je za Budućnost Voli dao 17 koševa, a Aleksandar Ćapin 10.

Dvojica igrača i startne postave - Aleksa Popović (dvojke 5-0, trojke 3-0) i Čedomir Vitkovac (4-0 dvojke) su meč završili bez poena.

Krilni centar je već u osmom minutu morao na klupu, jer mu je suđena četvrta lična.

To je sigurno poremetilo igru “plavih”, ali ne može biti opravdanje za blijedu igru u Rusiji.

Brezec je na startu meča bio nezaustavljiv, dao je osam poena i bio je najzaslužniji za plus 10 (18:8) u 7. minutu.

Nastavio je Nižnji Novgorod u istom stilu, Antonov je sa pet vezanih poena donio 26:12 pred ulazak u posljednji minut prve četvrtine.

Mihailović i Nikola Ivanović su pokrenuli goste u drugom periodu, pa je u 15. minutu bilo svega minus tri (31:28).

Bio je to znak da Zoran Lukić zatraži minut odmora i smiri svoje izabranike.

To je urodilo plodom, jer su Brandon i brezec odveli svoj tim na dvocifrenu prednost (40:30), a Vadim Panin je košem uz dodatno bacanje postavio rezultat prvog poluvremena (47:36).

Umjesto da se tokom 15 minuta smire i pokušaju da odigraju bolje, igrači Budućnost Volija na početku drugog dijela kao da nisu postojali na terenu.

Buganov je vezao šest poena, pridružili su mu se Tompson i Antonov za seriju Nižnji Novgoroda 10:0 i plus 21 (57:36) u 26. minutu.

Seriju domaćina prekinuo je Mihailović košem uz dodatno, a do kraja treće četvrtine ostalo je četiri minuta i 18 sekundi.

To je, nažalost, bilo kratkog daha, Rusi su nastavili da pogađaju iz svih pozicija, a samo je još Ivanović sa linije penala pogodio za goste.

Brandon je trojkom donio domaćem sastavu plus 29 (71:42).

Prijetio je crnogorskom šampionu u tim trenucima pravi debakl. Rusi su, ipak, malo smanjili ritam, pa su Podgoričani uspjeli da ublaže poraz.