Milica Deura, Foto: V. Belojević
Ažurirano: 31.10.2013. 20:05h

I drugo gostovanje košarkašica Budućnost Volkana završeno je neuspješno.

Nakon Radivoja Koraća, bolja je bila i Crvena zvezda.

Podgoričanke su tokom većeg dijela meča bila u zaostatku, koji je u 24. minutu iznosio 11 (53:42), a dva minuta prije kraja 10 razlike (76:66).

Serijom 10:1, kloju je sa linije penala zaključila Ana Radović, Budućnost Voli je prišla na minus jedan (77:76).

Uslijedile su dvije trojke Beograđanki - Milene Papić i Aleksandre Stanaćev za 83:79.

Pokušale su izabranice Miloša Kovača da u penal završnici traže šansu za trijumf, ali su igračice Crvene zvezde bile mirne za drugu pobjedu u Regionalnoj ligi.

Milica Deura je sa 25 poena (9-6 za dva, 3-3 za tri, šest skokova) bila najefikasnija u redovima crnogorskog šampiona.

Hejli Lankster je dodala 19 (pet ukradenih lopti), Ana Radović 15 (šest skokova), a Ana Baletić 10.

Aleksandra Crvendakić je bila najbolja u pobjedničkom timu.

Pored svog imena upisala je 19 koševa (trojke 8-4), a pratile su je Aleksandra Stanaćev (18), Tina Jovanović sa dabl-dabl učinkom (17, 11 skokova) i Mina Jovanović (10).

Ostali rezultati 3. kola: Čelik - Play-off 88:72 (21:20, 18:22, 22:14, 27:16), Celje - Radivoj Korać 81:59 (17:19, 24:20, 20:11, 24:15).

Naredno kolo (14. novembar): Budućnost Volkano - Play-off, Radivoj Korać - Čelik, Crvena zvezda - Celje.

Tabela: Celje 6, Crvena zvezda 5, Čelik, Play-off, Budućnost Volkano, Radivoj Korać 4.

Crvena zvezda - Budućnost Volkano 86:82 (21:16, 25:24, 16:15, 24:27)

Beograd - Dvorana: "Basket siti“. Gledalaca: 100. Sudije: Denkovski (Srbija), Čavara, Nikšić (Bosna i Hercegovina).

Crvena zvezda: Bošković 4, Beronja 8, Vojinović, Stanković, Radović 5 (2-1), Stanaćev 18 (9-7), Crvendakić 19 (5-5), Đoković 2, T. Jovanović 17 (2-1), Papić 3, M. Jovanović 10 (2-2), Katanić.

Budućnost Volkano: Deura 25 (6-4), Radović 15 (6-6), Vučetić 4, Baletić 10 (5-4), Kuželj, Mudreša, Mujović 5, Bajić 2, Mugoša 2, Lankster 19 (5-4), Vujačić.