Poraz pionira u polufinalu od Hrvatske

Crna Gora će, tako, sjutra za treće mjesto igrati protiv Slovenije koja je u polufinalu poražena od Izraela.
77 pregleda 0 komentar(a)
Muška pionirska košarkaška reprezentacija, Foto: KSCG
Ažurirano: 26.08.2017. 20:50h

Muška pionirska košarkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u finale nezvaničnog prvenstva Evrope, „Slovenia Ball 2017'' u Slovenj Gradecu - „crveni'' su nakon produžetka poraženi od Hrvatske rezultatom 79:78.

Hrvati su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili su u svoju korist sa (19:15), a sve poene za našu selekciju postigao je Žugić.

"Kockasti" su i u drugom kvartalu odigrali bolje od naših dječaka, pa je zaostatak na poluvremenu iznosio sedam poena (40:33).

U trećem periodu igre izabranici Zorana Marojevića odigrali su na nivou iz prethodnih utakmica, i uspjeli su da preokrenu rezultat u svoju korist (53:52).

Posljednja četvrtina protekla je u igri koš za koš, što je u dramatičnoj završnici rezultiralo produžetkom (71:71).

U produžetku nijedna selekcija nije uspjela da se rezultatski odlijepi, a za naše momke bila je kobna penal završnica, Hrvati su bili nešto koncetrisaniji sa penala što im je na kraju donijlo trijumf rezultatom 78:77, i plasman u finale.

Najefikasniji u našem državnom timu bio je Žugić sa 29 poena, a pratio ga je Grbović sa 16.

Hrvate je do trijumfa predvodio Brala sa 19 pogodaka.