Poraz u posljednjem testu: Turska u dvije serije slomila otpor Crne Gore

68 pregleda 17 komentar(a)
Ažurirano: 26.08.2017. 19:22h

Najbolji crnogorski košarkaši poraženi su u posljednjoj kontrolnoj utakmici pred Eurobasket.

Izgubili su od Turske na turniru u Istanbulu 84:70 (10:23, 33:14, 16:17, 25:16), pa su na kraju zauzeli drugo mjesto, jer su u prvom kolu savladali Ukrajinu (75:62).

U velikom dijelu meča izabranici Bogdana Tanjevića bili ravnopravan rival domaćinu završne faze Eurobasketa, i potencijalnom rivalu u osmini finala, ali šta to vrijedi kada su, ne prvi put u pripremnom periodu, imali veliki pad u igri.

To se protiv Turske dogodilo u drugoj četvrtini i posljednjih pet minuta meča. Nakon sjajnih 10 minuta i vođstva 23:10, Crna Gora je u narednih 10 primila čak 33 poena, i od lagodnih plus 13 došla na minus šest na poluvremenu 43:37.

Rezultatska neizvjesnost trajala je do finiša utakmice, kada je Turska ponovo napravila seriju i dva i po minuta prije kraja stigla do 15 razlike - 77:62...

Nikola Vučević je postigao 12 poena, imao i osam skokova, deset je ubacio Nemanja Vranješ, a devet Tajris Rajs.

U turskom timu, 19 poena Džedija Osmana, 17 je postigao Furkan Korkmaz, a 16 Sinan Guler.

Osim protiv Ukrajine, naša selekcija je u pripremnom periodu slavili još protiv Belgije u Tuluzu, dok je poražena od Srbije i Grčke u Beogradu, Francuske i Italije u Tuluzu, te od Turske u Istanbulu u meču koji je bio zatvoren za javnost.

Crnogorski košarkaši sjutra se vraćaju u Podgoricu, a u Kluž, gdje će igrati grupnu fazu, idu u četvrtak.

Prvi meč na šampionatu odigraće 1. septembra, protiv Španije, od 16.45.