Poraz u Rusiji, Tulson trojkama srušio Budućnost

Bek Zenita postigao osam trojki, prvih šest ubacio bez promašaja. Vilijams najbolji u Budućnosti
23 komentar(a)
Tulson Vranješ, Foto: Enbasket.fc-zenit.ru
Ažurirano: 02.11.2016. 19:59h

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su i treći put u Evrokupu - nakon Mursije i Unikahe, izgubili su i od Zenita u Sankt Peterburgu 84:79.

„Plavi“ nisu imali rješenje za Rajana Tulsona, koji je spektakularnom revijom trojki, donio prevagu.

U prvoj četvrtini Zenit je stekao, ispostavilo se, dovoljnu zalihu da ostvari pobjedu.

Domaći tim je preko nezadrživog Tulsona, koji je pogodio pet trojki iz isto toliko pokušaja (!), prvi period završio sa devet poena prednosti (25:16).

Tulson je na početku druge četvrtine ubacio još jednu (6-6, 18 poena) i odveo svoj tim do prve dvocifrene prednosti.

Budućnost nije dozvolila Zenitu da se potpuno odlijepi, a na početku treće četvrtine uhvatila priključak, preko Markusa Vilijamsa i Šona Džejmsa (45:44, 50:48), ali nije imala snage da preokrene.

Opet se raspucao Tulson, koji je uoči posljednje četvrtine imao 30 poena, uz osam pogodaka za tri iz 12 pokušaja, pa je ruski tim odbio pritisak rivala i na kraju trećeg perioda stekao nedostižnih 13 razlike (70:57).

Budućnost je u posljednjem minutu, sa dvije trojke Savovića i Šehovića prišla na minus pet (82:77), ali bilo je premalo vremena da se napravi preokret.

Rajan Tulson je meč završio sa 34 poena (8-14 za tri), Stefan Marković je postigao 14.

Kod Budućnosti blistao je Markus Vilijams sa 27 poena i šest asistencija, a dvocifreni su bili Šon Džejms i Boris Savović sa po 11.

Budućnost u četvrtom kolu dočekuje Bajern, 9. novembra u "Morači".