Poraz Ulcinja u Kruševcu

Košarkaši Ulcinja poraženi su večeras u Kruševcu od Napretka 73:72 (19:22, 14:11, 24:26 i 16:13), u petom kolu B grupe Balkanske lige.
Ažurirano: 21.12.2011. 23:24h

Košem Ace Mandića šest sekundi prije kraja meča, Napredak je stigao dpo pobjede u duelu sa Ulcinjom. Ovo je za izabranike Nikole Milatovića četvrti neuspjeh u Balkanskoj ligi. Jedini trijumf ostvaren je protiv Zrinjskom u Mostaru.

Duel u Kruševcu obilježila je igra na mahove. Do finiša prvog poluvremena, gosti su kontrolisali dešavanja na terenu, a u 18. minutu imali su plus devet (33:24), a tu prednost „prosuli“ su do odlaska na odmor (33:33).

U nastavku Napredak je imao rezultatsku prednost, sredinom treće četvrtine vodio je 46:36, nakon čega je uslijedilo buđenje gostiju. Serijom 20:7 uspjeli su da preokrenu rezultat i stignu do tri poena prednosti (56:53). Konstantna, ali minimalna prednost domaćeg sastava obilježila je posljednjih deset minuta. Kruševljani nisu uspjelavi da prelome meč.

Dva minuta prije kraja, Napredak je imao plus šest (70:64), ali je ušao u seriju grešaka. Ulcinjani su to iskoristili i preokrenuli na 72:71, košem Siniše Tepavčevića 14 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu domaćeg sastava Mandić je poentirao, a u preostalih šest sekundi gosti nisu pronašli put do koša.

Napredak - Ulcinj 73:72 (19:22, 14:11, 24:26, 16:13)

Kruševac - Dvorana: „Hala sportova“. Gledalaca: 500. Sudije: Gologanov (Bugarska), Vinasi (Rumunija), Nitu (Rumunija).

Napredak: Radmanovac 14, Pejović 12, Radonjić 1, Čupković 13, Puzić 10, Džons 10, Mihajlović 2, Vukićević, Đorđević, Mandić 9, Milinčić 2.

Ulcinj: Latković 2, Đurišić 21, Stefanović 14, Klikovac, Milić, Lalović, Medenica 16, Unkašević, Tepavčević 14, Đurković 5.