Porazi Pekovića i Vučevića, novi neuspjeh Majamija

Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 15.03.2014. 07:13h

Crnogorski reprezentativci Nikola Peković i Nikola Vučević poraženi su sa svojim timovima, Minesotom i Orlandom, a nijesu imali ni dobar individualni učinak, barem kada su poeni u pitanju.

Peković je u porazu Minesote od Šarlota, za skoro 17 minuta igre, upisao osam poena (šut iz igre 11-4), četiri skoka, te jednu ukradenu loptu.

Vučević je igrao znatno više u porazu Orlanda od Vašingtona, skoro 37 minuta, ali je i on postigao osam poena (šut iz igre 9-4, sa linije bacanja 1-0), imao 12 skokova, te jednu asistenciju.

Majami je poražen drugi put uzastopno na domaćem terenu, ovoga puta od Denvera 111:107. To se Majamiju nije dogodilo još od proljeća 2011. godini, a šampion je stigao do petog poraza u posljednjih šest mečeva, i još više produbio krizu igre i rezultata, i sada ima dvije pobjede manje od Indijane.

Najraspoloženiji u Denveru bio je Kenet Farid sa 25 poena i deset skokova. Artur je sa klupe dodao 18, Furnije 14, dok je Taju Losonu nedostajala asistencija za "dabl-dabl" (13 poena, devet asistencija).

Sa druge strane, Majami razlog za poraz može da traži u veoma lošem šutu za tri poena (7-2), ali i slabijoj igri Lebrona Džejmsa u posljednjoj dionici.

"Kralj" je susret završio sa 21 poenom i po šest skokova i uspješnih dodavanja. Dobar je bio i Rej Alen sa 22 poena (7-5 za tri), dok je Dvejn Vejd upisao 19 poena.

Indijana je slavili na gostovanju protiv Filadelfije 101:94. Domaćin je upisao 19. uzastopni poraz.

Ukoliko Siksersi budu poraženi i u narednom meču, protiv Memfisa u nedjelju, izjednačiće negativni rekord franšize.

Najbolji u gostujućem timu bio je Pol Džordž sa 25 ubačenih poena, šest skokova i četiri asistencije. Pratio ga je veteran Dejvid Vest sa 18 poena i sedam skokova, Hil je dodao 14, a Tarner i Stivenston po 13.

Najbolji u ekipi Filadelfije bio je Tadejus Jang sa dabl-dabl učinkom - 25 poena i 10 skokova.

San Antonio je savladao Lejkerse sa 119:85 i ostvario 49. pobjedu u šampionatu u kojem je do sada doživio samo 16 poraza.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu koje su "Sparsi" dobili sa 27 poena razlike (61:34). Nastavak susreta donio je samo otaljavanje posla s obje strane jer su i jedni i drugi jedva čekali kraj meča.

Sa 15 koševa Deni Grin je bio najefikasniji pojedinac San Antonija, dok je na suprotnoj strani odskočio Španac Pau Gasol sa istim brojem poena i 11 skokova.

Šarlot - Minesota 105:93 (Džeferson 25 p, 16 sk - Martin 19 p)

Orlando - Vašington 101:105, produžetak (Heris 21 p - Ariza 21 p, 11 sk, Vol 21 p, 11 as)

Filadelfija - Indijana 94:101 (Jang 25 p, 10 as - Džordž 25 p, Stivenson 13 p, 12 sk)

Toronto - Memfis 99:86 (Louvri 22 p, 12 as, Valančijunas 23 p, 9 sk - Rendolf 16 p, 8 sk)

Boston - Finiks 80:87 (Hamfriz 11 p, 13 sk - Dragić 20 p)

Majami - Denver 107:111 (Alen 22 p - Farid 24 p, 10 sk, Artur 18 p)

Nju Orleans - Portland 103:111 (Dejvis 36 p, 9 sk - Lilard 27 p, Batum 22 p, 18 sk)

San Antonio - LA Lejkers 119:89 (Grin 15 p - Gasol 18 p, 11 sk)

Juta - LA Klipers 87:96 (Fejvors 18 p, 9 sk - Grifin 20 p, Pol 18 p, 7 as)

Golden Stejt - Klivlend 94:103 (Kari 27 p, 8 as - Hejvs 22 p, 13 sk)