Porazi Teoda i Lovćena

52 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Latković, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 15.11.2017. 19:54h

Košarkaši tivatskog Teoda i cetinjskog Lovćena doživjeli su poraze u šestom kolu ABA druge lige.

Slovenačka Krka je prva srušila nepobjedivnost Teoda u Tivtu, nanijavši crnogorskom predstavniku ukupno treći poraz u regionalnom takmičenju, u kojem ima isto toliko pobjeda u prvih šest kola.

"Čestitam Krki na zasluženoj pobjedi. Nadskakali su nas ispod koša. Nije bilo dovoljno energije. Ne tražim opravdanja, ali imamo i nekih objektivnih razloga, centar Savić ne trenira, a drugi centar Sekulović je igrao bolestan, na svoju odgovornost. Idemo dalje. Dvonedjeljna pauza u ovoj ligi će nam dobro doći", rekao je trener Teoda, Zoran Glomazić.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je upisao četvrti trijumf, bio je Dino Cinac sa 27, Žiga Dimec je dodao 20, a Marko Jošilo 14 poena.

U ekipi iz Tivta najbolji je bio Aleksandar Radulović sa 16, dok su sa po 14 poena meč završili Mihailo Sekulović i Miloš Đurišić.

U sedmom kolu, 29. novembra, Teodo gostuje Ohridu.

Lovćen je nastavio lošu seriju u gostima u regionalnoj ligi - Cetinjani su u Mostaru protiv Zrinjiskog uknjižili i četvrti poraz na strani, pa su izabranici Dragana Radovića ostali na dva trijumfa „kod kuće” (u Podgorici, zbog renoviranja parketa u svojoj dvorani).

Lovćen je bio u igri do poluvremena (posljednji put je vodio u 12. minutu sa 16:14), a sve je odlučeno u 28. minutu, kada je Zrinjski poveo 53:40, iako su Cetinjani priprijetili na pet minuta prije kraja (60:55)...

"Čestitao bih ekipi Zrinjskog na pobjedi. Željeli smo igrati agresivnije uz jači ritam da pokušamo slomiti ekipu Zrinjskoga ali nismo uspjeli. Od samog početka smo u kontra ritmu. Razloge u porazu moramo tražiti u premalom broju faula nemoguće je igrati sa 13 faula čitavu utakmicu. Mnogo više želje i energije moramo da pokažemo u svakom narednom susretu da bi se pobijedile ekipe. Ekipi Zrinjskog želim mnogo sreće u ABA ligi i domaćem prvenstvu", rekao je Dragan Radović, trener Lovćena.

Domaćina su do pobjede, treće ove sezone, vodili Marko Šutalo sa 19 i Vedran Princ sa 15, dok je Marko Ljujić ubacio 12 poena.

U ekipi Lovćena dvocifreni su bili Miloš Latković sa 12 i Aleksa Popović sa deset poena.

U sedmom kolu, 29. novembra, Lovćen će ugostiti Rogašku.

Teodo - Krka 65:80 (20:23, 21:19, 13:21, 11:17)

Tivat - Dvorana: „Župa”. Gledalaca: 550. Sudije: Kralj (Bosna i Hercegovina), Paić (Hrvatska), Radulović (Crna Gora).

Teodo: Đurišić 14 (4-3), Vušović, Popović 5 (2-1), Rondović, Radonjić, Grković, Radulović 16 (2-2), Vučurović 9, Sekulović 14 (4-3), Bakić 4 (2-2), Kaluđerović, Abramović 3 (2-1).

Krka: Šiška, Marineli 5, Škedelj, Osolnik, Bratož 3, Cinac 27 (8-5), Dimec 20 (2-2), Đapa, Jošilo 14 (2-1), Kovačević 11, Fifolt.

Zrinjski - Lovćen 73:64 (12:14, 21:13, 22:20, 18:17)

Mostar - Dvorana: „Bijeli brijeg”. Gledalaca: 950. Sudije: Babić (Bosna i Hercegovina), Škrbec (Slovenija), Krstevski (Makedonija).

Zrinjski: Šutalo 19 (2-2), Petrić, Prins 15, Sokolović 2, Golemac, Demić 5, Barać, Begić 2, Brumit 6, Miličević 7 (2-1), Ljujić 12, Ramljak 5.

Lovćen: Latković 12, Popović 10 (2-1), Radunović 6, Vrbica 3, Baćović 5 (2-1), Lopičić, Jelenić 7, Albijanić 9 (5-3), Knežević 9 (1-1), Korać 3, Borilović, Vujović.