Portland se ne zaustavlja

Olidrdž, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.11.2013. 10:26h

Košarkaši Portlanda pobijedili su na gostujućem terenu, u noći između ponedjeljka i utorka, Bruklin sa 108:98 i ostvarili sedmu uzastopnu pobjedu u NBA ligi.

Lamarkus Oldriž bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 27 poena, a imao je i osam skokova, Vesli Metjuz dodao je 24 poena, a Demjan Lilard 19 poena i devet asistencija. Presudila je "rafalna paljba" gostujućih košarkaša u nastavku, pošto su domaći košarkaši u prvoj četvrtini ubacili čak 40 poena, ali su se zaustavili na tome.

Košarkaši Memfisa slavili su i u trećoj uzastopnoj utakmici na turneji po Kaliforniji. Mark Gasol i društvo su u "Stejpls centru" nadigrali Los Anđeles Kliperse sa 106:102.

Memfis je predvodio Zak Rendolf koji je bivšem klubu ubacio 26 koševa i dodao 15 skokova. Mark Gasol je ponovo bio blizu "triple-dabl" učinka, a nedostajali su mu jedan skok i dvije asistencije.

Na drugoj strani, Kris Pol je s 18 poena i 11 asistencija ubilježio i 11. "dabl-dabl" u isto toliko utakmica na startu sezone. Posljednji put tako nešto je uspjelo Medžiku Džonsonu u sezoni 1990/91.

Pobjedu Memfisa donekle je zasjenio divljački start beka Tonija Alena koji je jedan prodor Pola zaustavio tako što je visoko podigao nogu i pogodio pleja Klipersa pravo u glavu. Naravno, zaradio je momentalno isključenje.

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su na gostujućem terenu Jutu sa 98:87 i nanijeli joj treći uzastopni poraz u ligi. Najefikasniji u ekipi Golden Stejta bio je Stiven Kari sa 22 poena, a imao je i osam asistencija i šest skokova.

On je u četvrtoj četvrtini napustio teren pošto mu je, u borbi za loptu, košarkaš Jute Marvin Vilijams pao na glavu.

Čikago je na svom terenu pobijedio Šarlot sa 86:81 i zabilježio petu uzastopnu pobjedu. Luol Deng bio je najefikasniji u ekipi Bulsa sa 21 poenom, Karlos Buzer dodao je "dabl dabl" učinak od 12 poena i 17 skokova, Džimi Batler 14, a Derik Rouz 12 poena.

U ekipi Šarlota Džefri Tejlor postigao je 20 poena, a Džerald Henderson 16 poena, osam skokova i šest asistencija.