Preokret Lokomotive u finišu, Laboral Kuća ubjedljiva

Lokomotiva Kubanj - Barselona, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 13.04.2016. 20:49h

Kao dan ranije CSKA (protiv Crvene zvezde) i Fenerbahče (Real Madrid), i Lokomotiva Kubanj i Labora Kuća su iskoristili prednost domaćeg terena u prvim mečevima četvrtfinala Evrolige.

Lokomotiva Kubanj je u Krasnodaru porazila Barselonu sa 66:61 (17:19, 10:14, 23:20, 16:8) i povela 1:0.

Lokomotiva je tokom tri četvrtine bila u zaostatku, da bi tek na početku posljednje dionice stigla do preokreta.

Barsa je četiri minuta prije kraja vodila 61:58, ali je domaćin, nošen velikom podrškom publike, serijom 8:0 došao do preokreta za prvu pobjedu u ovoj fazi Evrolige u klupskoj istoriji.

Ruski tim je do trijumfa predvodio Entoni Randolf sa 17 poena i 10 skokova, dok je Malkom Dilejni doprinio 11 sa koševa, uz sedam asistencija i pet uhvaćenih lopti.

Sa druge strane, u Barseloni su najbolji bili Džastin Doleman i Pau Ribas sa po 13 poena, dok je Aleks Abrins upisao 10.

Laboral Kuća je u Vitoriji pobijedila Panatinaikos sa 84:68 (18:16, 21:12, 25:21, 20:19).

Španski tim je do pobjede predvodio Darijus Adams sa 20 poena, 15 je postigao Janis Burusijs, dok je Majk Džejms dodao 11.

U ekipi Aleksandra Đorđevića istakao se srpski košarkaš Miroslav Raduljuca sa 21 poenom, a Markes Hajns je uknjižio 11.

Druge utakmice četvrtfinalne serije plej-ofa između ovih rivala, koje se igra na tri pobjede, igraju se u petak.