Printezis šokirao Sijenu, Kirilenko prebrz za Baskijce

Ogroman budžet, preduga klupa moskovskog CSKA, ipak su prevelik zalogaj za španski Bilbao, pa su “crvenoarmejci” upisali ubjedljivu pobjedu u prvom meču četvrfinala. (98:71).
Evroliga, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.03.2012. 22:32h

Da li se istorija ponavlja? Montepaski je i prošle godine doživio kući poraz od Olimpijakosa, a onda je vezao tri pobjede za fajnl-for. Samo za razliku od prošlogodišnje ubjedljive pobjede, izabranici Dude Ivkovića su u posljednjih devet minuta četvrtfinala Evrolige ušli sa deset poena minusa (68:58), da bi sjajni Jorgos Printezis i Ejsi Lou napravili preokret za konačnih 75:82.

A vodili su domaći košarkaši tokom cijelog susreta, dok su se Pirejci primakli tek na minut i po do kraja treće četvrtine (60:58). Ipak serijom 6:0 pred posljednju četvrtinu domaćin je imao osam poena prednosti.

Printezis je meč završio sa 20 poena ali i dvije trojke u odlučujućim trenucima, dok je Lou u posljednjoj dionici ubacio sedam, od svojih osam poena. Kod Montepaskija je najefikasniji bio Dejvid Andersen sa 28 poena, ali je u posljednih deset minuta dao samo četiri koša. Bo Mekjeleb je postigao 15, a Igor Rakočević 11.

I da izabranici Jonasa Kazlauskasa nijesu u posljednjoj četvertini spustili gas, vjerovatno bi Baskijci izašli poniženi. A nakon ravnopravne prve četvrtine (24:23) i podnošljive prednosti “armejaca “ na pluvremenu (50:40), CSKA je u trećoj dionici zatvorio prilaze košu a krenuo je šut za tri poena za 34:11.. Bilbao je morao da se pomiri sa činjenicom da će teško napraviti još jedno iznenađenje, nakon što su eliminisali Kahu Laboral i Real Madrid.

Tek CSKA su predvodili Nenad Krstić sa 18 poena, 15 je dodao Aleksej Šved a koš manje Džamont Gordon, dok su Andrej Kirilenko i Miloš Teodosić dali po 11. Dvocifren učinak kod Španaca su imalii Kostas Vasilijadis sa 15, te Aleks Mumbru sa 14.

- Teško je bilo uhvatiti Kirilenka, ali mi se ne predajemo. Ova ekipa ima karakter i sigurno ćemo odgovoriti - rekao je Focis Kacikaris, trener Bilbaa.

I drugi dueli četvrtfinala, u petak se igraju u Moskvi (17,15 sati) i Sijeni (20,45).

CSKA - Bilbao 98:71 (27:26, 23:14, 34:11, 14:20)

Montepaski - Olimpijakos 75:82 (26:21, 22:21, 18:16, 9:24)