Radonjićeva Zvezda slavila u Njemačkoj

4 komentar(a)
KK Crvena zvezda, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 15.11.2016. 21:57h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Brose u gostima 79:78 u sedmom kolu Evrolige.

Tim Dejana Radonjića odigrao je sjajno prvo poluvrijeme u odbrani, limitirao domaćina na svega 29 poena, i na odmor otišao sa plus devet.

U trećem periodu, Brose je našao napadački ritam, Nikolo Meli postigao 11 poena, od čega tri trojke, pa je njemački tim preokrenuo na 61:58.

U uzbudljivoj posljednjoj četvrtini, Zvezda nije dozvolila rivalu da se odlijepi, konstatno bila u igri, a minut i 45 prije kraja, pogocima Milka Bjelice povela 77:76.

Uzvratio je Zisis, a Čarls Dženkins pogodio iz teške pozicije za novo vođstvo „crveno-bijelih“ 79:78.

Brose je imao 24 sekunde za posljednji napad, igrači Zvezde odlučili da ga brane i uspjeli u tome.

Najbolji u Zvezdi bio je Milko Bjelica sa 18 poena, poen manje postigao je Marko Simonović.

To je treća pobjeda "crveno-bijelih" ove sezone, kojom je prekinut niz od tri poraza.

Zvezda u narednom kolu, već u četvrtak, dočekuje Milano, koji je večeras savladao Baskoniju na svom terenu 88:76.

Makabi je, iznenađujuće lako savladao Fenerbahče 87:77, dok je Efes bio bolji od Uniksa 104:99.