Real i Barselona u finalu

Dva najbolja španska kluba odlučiće o prvom trofeju u sezoni, a finale je sutra od 18 sati u Madridu
Navaro, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 12.02.2011. 21:46h

Real i Barselona igraće u finalu Kupa kralja, što će za ljubitelje košarke na Iberijskom poluostrvu biti prava poslastica.

“Kraljevski klub” je u prvom polufinalu savladao Valensiju 69:59 (11:14, 16:21, 19:13, 23:11) iako je 30 minuta bio u rezultatskom minusu. Madriđani su prvi put poveli na meču na startu posljednje dionice kada je Klej Taker pogodio trojku (49:48). Nakon njega precizni su bili Karlos Suraez i Nikola Mirotić, a u tim trenucima domaćin je prelomio utakmicu i rutinski je priveo kraju.

Suarez je kod Reala bio njefikasniji sa 16 poena, 15 je dao Mirotić uz četiri skoka i tri asistencije. Rafa Martinez je upisao 19 koševa za Valensiju.

Mnogo manje neizvjesnosti bilo je u meču između Barselona I Kahe laboral, našeg stručnjaka Duška Ivanovića. Katalonci su slavili 92:73 (21:11, 18:25, 23:13, 30:24), a pitanje pobjednika riješili su, praktično, već nakon prve četvrtine. Otpor Baskijaca definitivno je srušen u trećoj četvrtini, kada je šampion Evrope poveo 62:49.

Huan Karlos Navaro je bio nerješiva enigma za igrače Kahe, dao je 26 poena, 17 je djelo Alana Andersona. Dejvid Logan i Stanko Barać su bili jedini dvocifreni kod Kahe laboral (15).