Real na fajnl-foru nakon 15 godina

Domaći tim stigao do pobjede odličnom igrom u drugom poluvremenu, Valensija zakazala u šutu u drugih 20 minuta
Svetislav Pešić, Foto: REUTERS
Ažurirano: 07.04.2011. 21:46h

Košarkaši Reala posljednji su učesnici fajnl-fora Evrolige košarkaša. Madriđani su u majstorici četvrtfinala pred svojim navijačima savladali Valensiju 66.58 (11:17, 29:25, 18:8, 8:7).

Gosti su odlično odigrali prvo poluvrijeme u kome su konstantno bili u prednosti.

Prvo vođstvo Realu donio je Karlos Suarez trojkom u prvom napadu u drugom poluvremenu (43:42), nakon čega nije ispuštao prednost.

Valensija je šuterski bila slabo raspoložena u nastavku, a jedan od razloga trijumfa Madriđana leži u sjajnom ofanzivnom skoku (17).

Klej Taker i Karlos Suarez su sa 12 poena bili najbolji u redovima Reala. Nikola Mirotić je upisao sedam koševa.

Duško Savanović (19) i Rafa Martinez (16) jedini su bili raspoloženi za igru kod gostiju u čijim redovima je naš reprezentativac Omar Kuk igrao 33 minuta, ali nije uspio da poentira.

Za dva poena je šutirao 1-0, a za tri 3-0.

Fajnl-for se igra u Barseloni od 6. do 8. maja, a Real će u polufinalu igrati sa Makabijem.

Ovo će za Real biti prvo učešće na završnom turniru Evrolige nakon 1996. godine, a posljednji trofej prvaka Starog kontinenta osvojen je godinu ranije.