Realu „el klasiko”, Makabi u Vitoriji brojao do 113

Noć obilježili Joanis Papapetru, koji je igrao gotovo 49 minuta (četvrti na vječnoj listi) i ubacio 39 poena, i Vasilije Micić sa 24 koša bez promašaja
1758 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Mirotić i Entoni Rendolf na večerašnjoj utakmici, Foto: Euroleague

Nakon pet utakmica 8. kola Evrolige, pet ekipa je izjednačeno na vrhu sa skorom 6:2.

Barselona je mogla da bude usamljena na čelu, ali je u „el klasiku” izgubila od Reala u Madridu (86:76).

Domaći navijači su priredili vatren doček nekadašnjem miljeniku, Nikoli Mirotiću, koji je bio najefikasniji igrač meča (19), ali je i drugi put poražen od „kraljevskog kluba”, nakon Superkupa Španije.

Real, koji ima pet pobjeda i tri poraza, predvodili su Entoni Rendolf sa 16, Argentinci Fakundo Kampaco i Gabrijel Dek sa po 13, Džordan Miki sa 12 koševa...

Noć u Evroligi je bila spektakularna, jer je na svim utakmicama bilo mnogo stvari za pamćenje.

Makabi je dao čak 113 poena u Vitoriji (Skoti Vilbekin 20, Ilajdža Brajant 19...) i savladao Baskoniju 30 razlike.

Vasilije Micić je dao 24 poena bez promašaja (trojke 3-3, 4-4 za dva, bacanja 7-7) u pobjedi Anadolu Efesa nad Zenitom (90:88). Rusi su u posljednjoj četvrtini ubacili čak 38 koševa, ali nijednom nisu mogli do izjednačenja...

Alba je savladala Panatinaikos nakon dva produžetka u „OAKA areni” (106:105). Martin Hermanson je ubacio 20 poena za goste, ali je najbolji bio Luk Sikma sa 14 koševa, 10 skokova i sedam asistencija.

Kod domaćih je fenomenalan bio Joanis Papapetru sa 39 poena (trojke 12-6, za dva 10-9, bacanja 4-3), a došao je na 4. mjesto u istoriji Evroligi po vremenu provedenom na terenu, jer je igrao 48 minuta i 53 sekunde.

Rezultati 8. kola

Real Madrid - Barselona 86:76 (32:14, 16:36, 23:14, 15:12)

Himki - Armani 87:79 (22:25, 25:26, 18:14, 22:14)

Anadolu Efes - Zenit 90:88 (21:14, 21:16, 27:20, 21:38)

Panatinaikos - Alba 105:106, poslije dva produžetka (31:31, 18:27, 20:16, 19:14, 10:10, 7:8)

Baskonija - Makabi 83:113 (21:28, 11:27, 26:31, 25:27)