Revanš samo formalnost: Mornar u drugoj četvrtini ubacio u petu brzinu i do kraja pregazio Benfiku

Barani su u Lisabonu slavili 96:68, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona, pa im ostaje da prolaz u grupnu fazu ovjere u revanšu, u nedjelju u Baru.
4278 pregleda 2 komentar(a)
Džejkob Pulen na večerašnjem meču, Foto: Savo PRELEVIĆ
Ažurirano: 27.09.2019. 00:25h

Košarkaši Mornara uspjeli su da prebrode probleme iz pripremnog perioda, da zbiju redove i, kako su najavili, "odrade" Benfiku - Barani su u Lisabonu slavili 96:68, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona, pa im ostaje da prolaz u grupnu fazu ovjere u revanšu, u nedjelju u Baru.

Nakon početnog vođstva Mornara (10:6), Benfika je sredinom prve četvrtine preokrenula, povela 12:11, i do kraja dionice stigla do šest poena prednosti (24:18).

Imali su Portugalci prednost i od osam poena, početkom druge četvrtine (26:18), do 28:21 su kontrolisali igru i rezutat, ali je onda uslijedilo buđenje Barana i serija od 10:0, za preokret na 31:28, sredinom dionice.

Od tog trenutka, Mornar više nije ispuštao vođstvo, koje je u drugoj četvrtini išlo do 43:33, dok su gosti u trećoj dionici stigli do 15 poena prednosti (58:43).

Serijom 11:0, Benfika se vratila u meč (58:54), pa je Mornar pred posljednjih 10 minuta imao vođstvo od sedam poena (65:58)...

Sve je, međutim, bilo već odlučeno nakon nepuna dva minuta u posljednjoj četvrtini kada je crnogorski vicešampion poveo 72:58. Do kraja meča prednost gostiju je samo rasla iz minuta u minut, do najvećih 30 razlike (95:65)...

U redovima Mornara najbolji su bili Džejkob Pulen sa 29 poena (šest trojki), Milko Bjelica sa 18, Damir Markota sa 17 (trojke 7-5) i Antabija Voler sa 14 poena.

Interesantno, najviše skokova u ekipi Mornara imao je Derek Nidam, sedam, a upisao je i devet asistencija i sedam poena. Sa druge strane, Uroš Luković nije ni šutnuo ka košu protivnika za 16 i po minuta igre, a upisao je četiri defanzivna skoka.

U redovima domaćina izdvojio se Holis sa 15 poena, Dauns i Mekgi su dodali po 12.