River drugoligaš!

Pavone, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.06.2011. 20:16h

Prvi put u 110 godina dugoj istoriji kluba, River Plata je ispala iz Prve lige Argentine!

Velikan sa Monumentala je u revanšu baraža za opstanak igrao neriješeno sa Belgranom (1:1), pa je ispao zbog poraza u prvom meču (2:0).

River je poveo već u 6. minutu, a strijelac tog gola Marijano Pavone je imao i nekoliko šansi da stigne prednost rivala iz prvog susreta.

Igrači Belgrana su čekali priliku iz kontri, a nakon jednog nevjerovatnog promašaja, Giljermo Fare je u 62. minutu rasplakao domaće igrače i navijače.

River je u 69. minutu imao i penal, ali je šut Pavonea zaustavio Huan Karlos Olave.

Razjareni neuspjehom svojih ljubimaca, navijači Rivera su u finišu meča počeli da lome stadion, pa je utakmica prekinuta, jer su vodeni topovi morali da rastjeruju huligane.