Šampion po planu sa Portlandom, brejk Majamija u Torontu

Golden Stejt, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.05.2016. 06:51h

Golden Stejt je poveo sa 2:0 u seriji polufinala Zapada protiv Portlanda, a druga utakmica u "Orekl centru" bila je mnogo drugačija od prve u kojoj je sve bilo riješeno praktično na poluvremenu.

Šampion je sada morao da zaradi pobjedu - imao je 17 poena minusa tokom meča, a 11 na startu posljednje četvrtine nakon što je Demijan Lilard pogodio trojku za 87:76.

Ali, Voriorsi su raznici u pravom smislu te riječi, a predvodio ih je Klej Tompson sa 27 poena.

Drejmond Grin je dodao 17, uz 14 skokova, Andre Igudala 15, Šon Livingston 14, a Herison Barns 13 koševa.

Blejzersi su došli u situaciju da misle o pobjedi zahvaljujući odličnoj igri Lilarda(25) i Si Džeja Mekaluma (22), ali je Golden Stejt opet pokazao da ga nije lako savladati, posebno ne na njegovom terenu.

A Majami je nakon produžetka savladao Toronto u gostima i napravio brejk na startu polufinalne serije Istoka (102:96).

Domaćin je do dodatnih pet minuta stigao košem Kajla Laurija sa svoje polovine, ali je kasnije stvari u svoje ruke preuzeo Dvejn Vejd i donio trijumf "vrelini".