San Antonio nastavio seriju, poraz Majamija

69 pregleda 0 komentar(a)
Toni Parker, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.03.2014. 06:55h

Serija San Antonija nema kraja - ekipa Grega Popovića je kao gost savladala Golden Stejt i stigla do 12. pobjede u nizu, a treće protiv „ratnika“ ove sezone.

Meč je riješen na startu posljednje četvrtine, kada su „mamuze“ serijom 11:0 otišle na plus 13 (87:74) i meč su rutinski priveli kraju.

Sparsi protiv Filadelfije, u noći između ponedjeljka i utorka, imaju priliku za 13. trijumf zaredom, čime bi izjednačili učinak koji su imali od 13. februara do 13. marta 2007. godine.

Toni Parker je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 20 poena (pet asistencija), a pratili su ga Deni Grin (18) i Tijago Spliter (17, 14 skokova).

Stefon Kari (20) je bio najefikasniji u domaćem sastavu.

Majami je u krizi, aktuelni šampion je protiv Nju Orleansa upisao sedmi poraz u posljednjih 11 mečeva.

Utakmica je riješena sredinom posljednje četvrtine, kada je Entoni Dejvis poentirao uz faul Krisa Andersona za plus 14 (92:78).

Dejvis je meč okončao sa 30 poena i 11 skokova, što mu je osma vezana utakmica u kojoj je dao najmanje 28 koševa uz devet skokova.

To je najduži niz još od Šekila O'Nil, koji je vezao 12 mečeva sa takvim učinkom u dresu L. A. Lejkersa 2001. godine.

Lebron Džejms je bio najbolji kod Hitsa sa 25 koševa (osam skokova, devet asistencija)

Trojkom Treja Burkea, 1,6 sekundi prije kraja, Juta je stigla do pobjede prptiv Orlanda (89:88).

Prethodno je bek „magičnih“ Aron Aflalo bio polovičan sa linije penala i dao je šansu domaćinu za produžetak.

Međutim, Burke se iz ugla odlučio za šut i pogodio.

Nikola Vučević je ostvario dabl-dabl učinak (16 poena, 13 skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte), ali to nije pomoglo njegovom timu da izbjegne poraz.

Efikasniji od njega bili su Viktor Oladipo (19) i Aflalo (18).

Ričard Džeferson je predvodio domaćina (21), Enes Kanter je dodao 11 uz 11 uhvaćenih lopti, a Burke 17.

Zahvaljujući dobroj igri u prvom poluvremenu, kada je stekao dvocifrenu prednost (43:30), Memfis je savladao Indijanu.

Majkl Konli je bio najbolji u domaćem sastavu (21), a odličnu rolu imao je Zek Rendolf (18, 13 skokova).

Kod Pejsersa samo su Lens Stivenson (15) i Dejvid Vest (10) bili dvocifreni. Pol Džordž je upisao osam koševa uz šut iz igre 10-2, a Dordž Hil četiri (7-2).

Kada je Kris Pol raspoložen, tada L. A. Klipersi slave, a tako je bilo u duelu sa Detroitom.

Pol je meč okončao sa 28 poena (šut iz igre 15-10) i čak 15 asistencija, a pratio ga je Blejk Grifin (25).

Jonas Jerebko je bio najbolji kod Pistonsa (22).