Sijakam junak Kanade: Toronto šokirao šampiona na startu NBA finala

3388 pregleda 3 komentar(a)
Paskal Sijakam, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.05.2019. 09:05h

Košarkaši Toronto Reptorsa poveli su u finalnoj seriji NBA lige savladavši na svom terenu Golden Stejt Voriorse rezultatom 118:109.

Prvi put u istoriji jedan tim iz Kanade igra NBA finale, a rano jutros je ostvario i prvu pobjedu, šokiravši aktuelnog šampiona.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaći su u drugom poluvremenu preuzeli kontrolu nad utakmicom kada su se istakli Mark Gasol i Paskal Sijakam, donijevši 10 poena prednosti svom timu na poluvremenu.

Aktuelni šampion prilazio je u trećoj četvrtini na četiri poena zaostatka, ali je Toronto predvođen sjajnim Paskalom Sijakamom uspijevao da odoli i vrati dvocifrenu prednost. U posljednjoj dionici, košarkaši Golden Stejta došli su i na -3, ali je Toronto uspio da održi kontrolu i trijumfuje na kraju.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Paskal Sijakam sa 32 poena, Lenard je dodao 23, a Gasol 20.

U ekipi Golden Stejta istakao se Stef Kari sa 34 postignuta poena, dok je Klej Tompson doprinio sa 21.

Drugi meč finala je u noći između nedjelje i ponedjeljka od 2 sata iza ponoći.