Škera oduševljena: Bravo za moje djevojke

Košarkašice Crne Gore savladale Češku 70:57 i izborile plasman u osminu finala Eurobasketa
6486 pregleda 0 komentar(a)
Jelena Škerović na utakmici sa Češkom, Foto: FIBA

Bile su otpisane nakon minus 51 u mečevima sa Švedskom i Francuskom, jer im je samo pobjeda od bar 12 koševa razlike garantovala plasman u osminu finala Eurobasketa.

I uspjele su - košarkašice Crne Gore su savladale Češku 70:57 i oduševile nekadašnju kapitenku, a debitantkinju na velikim takmičenjima u ulozi selektorke, Jelenu Škerović.

„Znale smo da smo autsajderke. Ali, morale smo da se borimo, borimo, borimo! To nismo uradile na prve dvije utakmice, ali jesmo sada i mogu samo da kažem bravo za moje djevojke. Osjećaj je nevjerovatan, posebno zbog činjenice da mi je prvi u ulozi trenera”, u ekstazi je govorila popularna Škera.

Crna Gora je osvojila 3. mjesto u grupi B, a već sjutra će u Rigi igrati meč osmine finala sa drugoplasiranom selekcijom iz grupe A, a to će najvjerovatnije biti Velika Britanija.

Tim sa Ostrva je na šampionatu u Letoniji nadigrao domaćina u 1. kolu (74:60) i danas Ukrajinu (68:54), a izgubio je samo od Španije (67:59).