Slovenija bolja od BiH

Reprezentacija Slovenije, Foto: KZS.SI
Ažurirano: 09.08.2011. 18:35h

Košarkaši Slovenije osvojili su treće mjesto na turniru "Adeko Kup EX-Yu" nakon što su savladali Bosnu i Hercegovinu 59:52 (21:9, 12:22, 16:11, 10:11).

Domaćin je fenomenalno odigrao prvu četvrtinu, revanširali su im se u narednoj izabranici Sabita Hadžića, pa je na poluvremenu bilo 33:30 za Slovence.

U drugom poluvremenu Slovenija je vodila, ali se košarkaši Bosne i Hercegovine nisu predavali i nisu dozvolili da rival lako prelomi meč.

Odluka o pobjednika pala je na nešto više od dva minuta prije kraja, kada su se Slovenci odlijepili na 59:47.

Do kraja Bosna i Hercegovina je uspjela samo da ublaži poraz.

Matjaž Smodiš je sa 18 poena bio najbolji u svojoj selekciji i što je još ineteresantnije jedini sa dvocifrenim učinkom.

Devet je dao Samo Udrih, osam Zoran Dragić, a sedam Uroš Slokar.