Šou Nidama: Mornar savladao Megu i ostao u trci za plej-of

100 pregleda 2 komentar(a)
Derik Nidam, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 30.12.2017. 18:00h

Nakon tri uzastopna poraza, računajući i prošlu sezonu, košarkaši Mornara su uspjeli da savladaju Megu Bemax - Barani su slavili danas u "Topolici" sa 87:83 (18:25, 27:23, 24:19, 18:16), u utakmici 14. kola ABA lige.

Mega je dobila prvu četvrtinu sa sedam razlike, u 12. minutu je vodila i 13 razlike (32:19), ali se onda razigrao Mornar, počev od Derika Nidama, pa su domaći do poluvremena smanjili zaostatak na tri razlike (48:45).

Izabranici Mihaila Pavićevića su preokrenuli sredinom treće dionice (60:57, trojkom Nidama), i prednost su do kraja meča ispustili samo jednom (73:74), nepunih osam minuta prije kraja.

Mornar je u uzbudljivom finišu uspio da povede 86:81, skoro tri minuta prije kraja, i sačuva prednost, jer su i gosti u završnici promašili nekoliko otvorenih šuteva za izjednačenje (Sinovec i Čančar su promašili trojke na 86:83 u posljednjih 70-ak sekundi).

Mornar je do pobjede predvodio sjajni Derik Nidam sa 36 poena (sedam trojki iz 11 pokušaja), šest skokova, tri asistencije i jednom ukradenom loptom za indeks korisnosti 29.

Uroš Luković je dodao dabl-dabl jučinak od 16 poena i 11 skokova, a Brendis Rejli-Ros 15 poena.

U gostujućem timu istakli su se Goga Bitadze sa 21, te Vlatko Čančar i Stefan Fundić sa po 14 poena.

Kompletnu statistiku meča možete pogledati OVDJE.

Barani su upisali sedmu pobjedu u ligi, imaju i isto toliko poraza, pa su ostali u trci za četvrto mjesto moje vodi u plej-of.

Mega je, sa druge strane, upisala 10. poraz i ostala na 10. mjestu.

Mornar u 15. kolu, 5. januara, gostuje FMP-u.