Strazbur i Asvel prošli dalje

Vladimir Mihailović je za Ostende igrao 19 minuta, a dao je tri poena uz skok, tri asistencije i blokadu
Ažurirano: 23.09.2014. 21:03h

Francuski šampion Strazbur i Asvel igraće u polufinalu kvalifikacionog turnira za plasman u Evroligu.

Ekipa Vensana Kolea je lako izašla na kraj sa VEF Rigom 92:53 (22:19, 20:13, 23:10, 17:11).

Letonci su samo na startu meča parirali rivalu, a kako je vrijeme odmicalo, Strazbur je preuzimao kontrolu igre.

Na odmoru je bilo plus 10 (42:32), a u nastavku je jedina dilema bila sa koliko razlike će utakmica biti završena.

"Zadovoljan sam kako smo odigrali, posebno u drugom poluvremenu. Zaustavili smo rivala na 53 poena, što pokazuje kakvu smo igrali odbranu", objasnio je Antoan Dio, plej Strazbura, koji je meč završio sa 15 poena.

Isti učinak imao je Ali Traore (šest skokova), a Luis Kempbel je dodao 10.

U poraženom timu istakli su se Džerald Robinson (14) i Kevin Dilard (12).

Malo više uzbuđenja bilo je u duelu između domaćeg Ostendea i Asvela.

Francuzi su se na kraju radovali 86:77 (24:20, 19:23, 19:13, 24:21).

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno (43:43), a sredinom treće četvrtine Asvel se odlijepio na 58:47.

Ostende je uspio da uhvati priključak, u nekoliko navrata i da priđe na minus tri, ali dalje od toga nije mogao.

Si Amara je bio najbolji kod Asvela sa 23 poena i 10 skokova, a 20 koševa dao je Edvin Džekson.

Kod Ostendea najefikasniji je bio Mateuš Poniktka (17).

Vladimir Mihailović je igrao 19 minuta, a dao je tri poena uz skok, tri asistencije i blokadu.

Srijeda: Hapoel Jerusalim - Nimburk (18), Uniks - Zielona Gora (20.45).