Sutjeska zabilježila drugu pobjedu, Lovćen drugi poraz u tri kola lige
1751 pregleda 0 komentar(a)
Boris Lalović
Ažurirano: 16.10.2019. 21:35h

Sutjeska je slavila, a košarkaši Lovćena poraženi su u 3. kolu ABA2 lige. Sutjeska je u Nikšiću u penal-završnici bila uspješnija od tuzlanske Slobode 73:70, dok je Lovćen poražen u Splitu 72:63.

Nakon prvih poluvremena, činilo se da će biti obratno. Ipak, Sutjeska je odigrala furioznu treću četvrtinu u kojoj je Slobodi ubacila 28 poena, a Lovćen je primio 28 poena u istoj dionici i izgubio je veliku prednost i niti igre protiv Splita Sutjeska je gubila osam razlike na poluvremenu, ali je serijom 9:0 odmah na startu preokrenula rezultat i do kraja se igrala neizvjesna utakmica. Andrej Vulević je u prva dva minuta na terenu početkom drugog poluvremena pogodio dvije trojke, a još jednu je dodao najbolji igrač utakmice, Boris Lalović. Lalović je pogodio u finišu i odlučujuća slobodna bacanja, za ukupno 20 poena. Draško Knežević je dodao 1,6 a Nikola Pavlićević 12 poena. Dejan Janjić je imao dabl-dabl u gostujućem timu sa 19 poena i 12 skokova. Košarkaši Lovćena su sjajno startovali u Splitu, imali su i 13 poena prednosti tokom druge četvrtine. Split je na startu drugog poluvremena bio izuizetno šuterski raspoloženi, i trojke su nizali Tomislav Gabrić, Darko Bajo i Toni Perković. Sa druge strane, igrači Lovćena su probali da uzvrate, ali bezuspješno - Milutin Đukanović je promašio svih sedam za "tricu", Nikolaos Diplaros nije pogodio nijednom iz četiri pokušaja, a Miloš Latković iz tri. Miloš Popović pogodio je tek jednu trojku iz šest pokušaja. Lovćen je, uz to, promašio deset slobodnih bacanja, i poraz je bio neizbježan. U Lovćenu su dvocifreni bili samo Popović, 16 poena i Đukanović 12. Sa druge starne Gabrić je ubacio 17, Perković 14 a Bajo 13 poena.