Sutjeska gubila 25:0 nakon sedam minuta, ali je preokretom slavila protiv Ol Starsa

3077 pregleda 1 komentar(a)
Andrej Vulević
Ažurirano: 21.12.2019. 22:47h

Nevjerovatne stvari viđene su u Danilovgradu. Ol Stars je nakon sedam minuta igre u dvorani Policijske akademije protiv lidera Sutjeske poveo sa nevjerovatnih 25:0!

Domaćin, međutim, nije uspio da prednost sačuva do kraja, iako je vodio skoro tri četvrtine.

Nikšićani su preokrenuli košem Andreja Vulevića u posljednjim sekundama treće četvrtine (64:62), i vođstvo više nijesu ispuštali do kraja.

Serijom 13:0, Sutjeska je povela 77:65, sredinom posljednje četvrtine, i tada je otklonila sve dileme.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Nikola Pavlićević i Draško Knežević sa po 21 poenom, a po 10 su ubacili Igor Čvorović i Ismet Sejfić, koji je imao i 11 skokova.

Kod Ol Starsa, raspoloženi za igru bili su Aleksandar Bogojević sa 34 poena, odnosno Aleksandar Bulatović i Bogdan Cebalović (13 skokova) sa po 13 poena.

Ibar je na svom parketu pobijedio Teodo iz Tivta sa 91:75 i nastavio borbu za jedno od dva mjesta koja naredne sezone vode u ABA 2 ligu.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Nemanja Gavranić i Nedim Feleć koji su postigli po 20 poena, Nemanja Simović je dodao 15, a Armin Kalić 14.

Kod Tivćana, bolji od ostalih bili su Zdravko Bošković sa 27 poena, Marko Mijović sa 20 i Vjekoslav Vučinović sa 17 poena.

Ulogu favorita opravdao je i Lovćen Bemax, u duelu protiv Zete, pobjedom od 62:52. Iako nije bio previse efikasan, Lovćen je stvorio ogromnu prednost na poluvremenu - 34:15...

Najefikasniji u pobjedi Lovćena bio je Miloš Latković sa 15 poena, dva poena manje ubacio je Marko Kovačević.

Kod Zete Pavle Raičković imao je 11 poena, dok je 10 upisao Nikola Vuković.

Studentski centar je u Herceg Novom pobijedio Primorje sa 93:76.

Goste su do trijumfa vodili Aleksa Popović sa 26 poena, Fedor Žugić sa 14, odnosno Nemanja Milošević (15 skokova) i Andrija Slavković po 13 poena.

Kod Novljana, bolji od ostalih bili su Veselin Kovačević sa 22, Marko Grković sa 17 i Pavle Jovićević sa 12 poena.

Rezultati 11. kola

Ibar - Teodo 91:75 (26:17, 20:22, 17:17, 28:19)

Ol Stars - Sutjeska 79:86 (31:13, 18:23, 13:28, 17:22)

Primorje - Studentski centar 76:93 (16:13, 17:25, 29:24, 14:31)

Zeta - Lovćen Bemax 52:62 (6:20, 9:14, 13:16, 12:24)

Nedjelja

Jedinstvo - Danilovgrad (19)

Tabela: Sutjeska 11-0, Ibar 10-1, Lovćen 8-3, Studentski centar 8-3, Teodo 4-7, Ol Stars 4-7, Jedinstvo 4-6, Primorje 3-8, Zeta 2-9, Danilovgrad 1-9