Sutjeska i dalje bez poraza, pobjeda Studentskog centra

U derbiju, Nikšićani su na svom terenu porazili Ibar (75:67)
897 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Vujović (Sutjeska), Foto: Sutjeska/Foto MM

I nakon 14. kola Sutjeska je jedina neporažena ekipa u Erste ligi.

U derbiju, Nikšićani su na svom terenu porazili Ibar (75:67) i Rožajcima nanijeli treći poraz u prvenstvu.

Na startu drugog poluvremena domaćin je dostigao maksimalnih plus 19 (54:35), ali su gosti odgovorili serijom 13:0 za 54:48.

Ipak, do kraja četvrtine je domaćin ponovo otišao na dvocifrenu razliku (59:48) i u posljednjoj dionici rutinski sačuvao prednost.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Miloš Vujović sa 13 poena i šest skokova (indeks 24), a efikasniji od njega bio je Nikola Đoković sa 14 poena. Istakli su se i Ismet Sejfić sa 12 i Draško Knežević sa 10 poena.

U ekipi Ibra najefikasniji je bio Nemanja Simović sa 18 poena, Armin Kalić je dodao 13.

U drugom meču dana, Studentski centar je kao gost slavio protiv Danilovgrada 84:68 i zabilježio desetu pobjedu ove sezone.

Neizvjesnost je trajala do sredine trećeg kvartala (42:47), kada su Podgoričani dodali gas i odvojili se na dvocifrenu razliku do 30. minuta (50:61).

Najefikasniji u ekipi Studentskog centra bio je Nemanja Milošević (sedam skokova) sa 15 poena, Aleksa Popović (osam asistencija) i Saltikov upisali su po 12, a po poen manje ubacili su Feđa Pajović, Marko Popović (devet skokova) i Aleksandar Kartalović (osam skokova).

U poraženoj ekipi istakli su se Dragoje Đoković (devet asistencija) i Aleksandar Radulović (sedam skokova) sa po 14 poena, a po 10 su dodali MArko Popović i Milan Hajduković.