Sutjeska i Mornar ostali bez polufinala

57 pregleda 1 komentar(a)
Balkanska liga u košarci, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 18.02.2015. 19:59h

Sutjeska je na poluvremenu vodila devet razlike (47:38), bila na dobrom putu da stigne do pobjede koja bi Nikšićanima produžila nadu za plasman u polufinale ovog takmičenja.

Međutim, ekipa Dušana Dubljevića nije izdržala pritisak domaćih u nastavku meča, pa je kolo prije kraja otpala iz trke za prolaz.

Sutjeska je prvu utakmicu u Nikšiću izgubila službenim rezultatom, jer je meč prekinut nakon šest minuta, pošto su domaći navijači na teren bacali petarde, od kojih su neke povrijedile članove gostujućeg tima.

Iako je dobro počeo meč i dobio prvu četvrtinu, Mornar se porazom u Kumanovu oprostio od šansi da se domogne jednog od prva dva mjesta koja vode u polufinale.

Ekipa Đorđija Pavićevića je ostala na jednoj pobjedi u pet mečeva.

Kumanovo je imalo bolji procenat šuta, a od Barana je posebno bio uspješniji u skoku (34-25).

Domaće su predvodili Uroš Luković sa 26 i Saša Abramović sa 19 poena (9-9 šut za dva poena), dok je najbolji u barskom timu bio Samjuel Koleman sa 21 košem.

Sigal - Sutjeska 99:92 (14:23, 24:24, 31:22, 30:23)

Priština - Dvorana omladine i sporta. Gledalaca: 1.500. Cekov, Cvetkov, Velkov (Bugarska).

Sigal: Bajrami, Azemi 6, Huls 15, Mekaj, Štit, Kols, Bavčić 25, Jakupi, Beriša 37, Trajkovski 10, Mavunga 4, Mazreku 2.

Sutjeska: Pavlićević 20, Kovač, Čvorović, Ilić 6, Spasojević 24, Arsić 17, Žižić 12, Ljujić 2, Bošković, Ćalić 2, Vranješ 9.

Kumanovo - Mornar 92:84 (23:29, 25:20, 28:17, 16:18)

Kumanovo - Sportska dvorana. Gledalaca: 1.500. Sudije: Ćiulin, Bukuresti, Podar (Rumunija).

Kumanovo: Stojanovski 1, Janeski 13, Mandić 13, Avramović 19, Đekić 10, Mladenović 4, Šterjev, Ninković, Filipović 3, Manević, Luković 26, Kostovski 3.

Mornar: Damjanović 3, Jelenić 11, Milović, Vujošević 12, Latković 3, Milošević 14, Vilson 6, Koleman 21, Korać 14, Vušović.