Sutjeska nakon produžetka poražena u Peći

Balkanska liga u košarci, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 07.12.2016. 20:08h

Košarkaši Sutjeske doživjeli su drugi poraz u Balkanskoj ligi, u Peći od Peje, i to nakon produžetka (kao dan ranije drugi crnogorski predstavnik, Teodo), sa 76:74, u zaostaloj utakmici 2. kola grupe A.

Rezultat nakon regularnih 40 minuta je bio 64:64, a dodatnih pet minuta je za goste osigurao Tomas, košem dvije sekunde prije kraja.

Sutjeska je i u produžetku imala šansu da pobijedi, jer je Tomas donio vođstvo gostima sa 74:73. Međutim, gosti nijesu imali sreće, Veseli je u posljednjem napadu na meču postigao trojku, na 1,5 sekundu prije kraja, za veliku radost publike u Peći. Nikšićani su, tako, propustili priliku da pobjedom ovjere prolaz u drugu rundu.

Cijela petorka Sutjeske imala je dvocifren košgeterski učinak: Tomas je ubacio 15 poena, Džejms 13, Gajović 12, a Đurković i Perović po 11, dok se u pobjedničkom timu istakao meč viner Veseli sa 21 pogotkom.

Peja je, sa druge strane, stigla do treće pobjede u četiri meča.

Novi duel Sutjeske i Peći na programu je 21. decembra u Nikšiću.

Sutjeska će u narednom kolu, 13. decembra, biti gost Tirane.

Peja – Sutjeska 76:74 (12:18, 12:17, 23:11, 17:18, 12:10)

Peć – Dvorana: “Karagači”. Sudije: Cekov, Velkov (Bugarska), Pavlov (Makedonija).

Peja: Randles 13 (2-2), Kaduša, Mekaj, Ahmatbašić 2, Veseli 21 (8-3), Ivšin 5 (2-2), Hajdari 6, Kuči, Murić, Bili, Dalman 16 (3-2).

Sutjeska: Džejms 13 (4-3), Lalić 3 (2-0), Đoković 5, Vuković, Bošković 2, Đurković 11 (4-3), Perović 11, Gajović 12 (2-2), Vujović 2, Tomas 15 (1-1), Šalić.