Sutjeska nastavila seriju, Lovćen pao u Sarajevu

871 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Sutjeska - Zrinjski
Ažurirano: 03.01.2019. 22:04h

Košarkaši Sutjeske upisali su četvrtu pobjedu u nizu, ukupno osmu, pošto su, zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini, kod kuće savladali Zrinjski 85:73 (18:25, 23:22, 24:8, 20:18), u utakmici 14. kola ABA2 lige.

To je druga pobjeda Nikšićana protiv Zrinjskog, jer su izabranici Zorana Glomazića slavili i u Mostaru (82:78).

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Radosav Spasojević sa 24 poena, a pratio ga je Nikola Pavlićević sa 23. Dvocifren su bili i Draško Knežević (13) i Boris Lalović (10). Sidi Đite se vratio na teren poslije duže pauze, vidi se da je daleko od prave forme, a pored četiri poena upisao je i 10 skokova.

U gostujućoj ekipi istakao se Marko Šutalo sa 15 poena.

Sutjeska u narednom kolu, 10. januara, gostuje Splitu.

Za razliku od Sutjeske, Lovćen je upisao poraz na gostovanju u Sarajavu.

Ekipa Miodraga Kadije je poražena od Sparsa 73:64 (17:20, 18:15, 19:16, 19:13), i tako je uknjižila drugi uzastopni poraz, ukupno šesti u ligi. Spars je i drugi put slavio protiv Lovćena, jer je na Cetinju bilo 74:68 za goste.

Cetinjani su više od tri četvrtine bile ravnopravan rival, početkom posljednje dionice su vodili 57:54, ali su onda stali.

Sparsi serijom 10:0 poveli 64:57, a sve je bilo odlučeno kada je domaćin stekao dvocifrenu prednost (72:62), 77 sekundi prije kraja.

U timu Lovćena sa 31 poenom i sedam skokova briljirao je Miloš Popović, pratio ga je prezimenjak Aleksa sa 14 poena i osam skokova, a dvocifren je bio i Đorđe Lelić sa 11.

U timu Sparsa izdvojio se nekadašnji igrač Budućnosti, Nemanja Protić, sa 14 poena.

Lovćen u narednom kolu dočekuje MZT iz Skoplja.