Sutjeska opet bolja od Novog Pazara

1157 pregleda 0 komentar(a)
Ismet Sejfić
Ažurirano: 18.12.2019. 21:25h

Košarkaši Sutjeske upisali su drugu pobjedu u gostima u ABA2 ligi, a drugi put u sezoni savladali su Novi Pazar, sa 83:79 (26:14, 13:28, 25:17, 19:20), u meču 12. kola drugog po snazi regionalnog takmičenja.

Ovom pobjedom, sedmom u ligi, izabranici Zorana Glomazića ostali su u trci za jedno od prva četiri mjesta koja vode u plej-of, dok je Novi Pazar upisao osmi poraz.

Nikšićani su odigrali odličnu prvu dionicu, početkom duge su stekli rekordnih 14 poena poena prednosti (30:16), ali su domaćin košarkaši do poluvremena preokrenuli i na odmor otišli sa tri poena prednosti (42:39).

Sutjeska je odlično počela drugo poluvrijeme, parcijalom 13:2 je povela 55:44, a pred posljednji kvartal je imala pet poena prednosti (64:59). Kada je Nikola Pavlićević pogodio trojku za vođstvo od 74:66, na tri minuta i 19 sekundi prije kraja, činilo se pobjeda ne može izmaći Nikšićanima, koji su nešto više od dva minuta prije kraja vodili 77:68.

Međutim, uslijedila je serija grešaka gostiju i serija 9:0 domaćih koji su 49 sekundi prije kraja izjednačili na 77:77!

Odgovornost je u tom trenutku preuzeo centar Sutjeske Ismet Sejfić, koji je u narednom napadu pogodio trojku (80:77), a nakon promašaja Nikole Koraća (bivšeg igrača Sutjeske) za tri poena i jedno od dva bacanja kojim je definitivno stavilo tačku na ovaj meč (81:77).

Do kraja susreta po dva poena su postigli Korać na jednoj i Pavlićević na drugoj strani, za konačnih 83:79 za goste.

Najbolji u ekipi Sutjske bili bio je Pavlićević sa 28 poena i pet asistencija, Sejfić je upisao dabl-dabl' od 14 poena i 13 skokova, a po 10 poena uknjižili su Draško Knežević i Miloš Vujović.

U timu domaćina Bjelopoljac Korać je brilljirao sa 24 poena, osam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte (indeks 30), a dvocifren poenterski učinak imali su i Majkl Malori (18) i Nemanja Vučićević (13).