80 pregleda 11 komentar(a)
Draško Albijanić, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 23.12.2015. 20:01h

Radost za igrače i navijače Sutjeske. Nikšićani su i drugi put ove sezone savladali Olimpiju, ovog puta pred svojim navijačima, i stigli do petog trijumfa.

Domaćin je odigrao sjajnu prvu četvrtinu u kojoj je ubacio praktično sve što je šutnuo, pa otuda i osam poena viška (26:18).

U drugoj četvrtini dolazi do krize u igru Sutjeske, što Ljubljančani na krilima Sava Lešića koriste i u 17. minutu stižu do preokreta (34:36), a do odmora su i povećali prednost (39:44).

Kada je na startu drugog poluvremena Roland zakis pogodio uz dodatno za 39:47, činilo se da Nikšićani idu ka novom porazu.

Na sreću, to se nije desilo. Nikola Pavlićević je sa devet vezanih poena pokrenuo svoj tim, koji je pred odlučujućih deset minuta imao pet poena viška (62:57).

U posljednjoj dionici, Olimpija je pokušavala da preokrete, stalno je “duvala za vratom” domaćinu, koji je uspio da odbije sve napade rivala, a potom i nešto više od tri minuta prije kraja da prelomi meč.

Draško Albijanić je pogodio za maksimalnih plus devet (77:68), za miran finiš i zaslužen trijumf.

Albijanić je bio najbolji kod Sutjeske sa 20 poena (12 u prvom poluvremenu, 10-8 za dva).

Dvocifreni su bilo još Radosav Spasojević (15, 11 u prvom poluvremenu), Pavlićević (14), Nikola Žižić (14) i Nemanja Vranješ (13).

U redovima Olimpije blistao je Lešić sa 25 koševa (18 u prvih 20 minuta) uz devet skokova. Miha Lapornik je dodao 14, a Zakis 11.

Sutjeska - Olimpija 86:78 (26:18, 13:26, 23:13, 24:21)

Nikšić - Dvorana: SC “Nikšić”. Gledalaca: 1.400. Sudije: Radović (Hrvatska), Nešković (Srbija), Zurapović (BiH).

Sutjeska: Pavlićević 14 (5-2), Đurović, Kovač, Ćalasan, Mugoša, Albijanić 20 (4-4), Spasojević 15 (7-7), Korać 6 (2-0), Žižić 14 (2-0), Pavić 4 (3-0), Vranješ 13 (5-5), Šalić.

Olimpija: Rajt, Rupnik, Hrovat 4 (2-2), Mesiček 8, Nikolić 6 (2-2), Vučetić 4 (2-2), Lapornik 14, Lešić 25 (8-6), Zagorac, Mahkovic 6 (9-6), Zakis 11 (1-1).