75 pregleda 1 komentar(a)
KK Sutjeska, Foto: Facebook.com/KK Sutjeska
Ažurirano: 29.10.2014. 21:26h

U 3. kolu Balkanske lige, Sutjeska je doživjela poraz od Kumanova 97:87.

Nikšićani su loše otvorili meč, pa su već nakon pet minuta bili u zaostatku od 11 poena - 14:3.

Nemanja Vranješ je vratio Sutjesku u život pošto je upisao 11 pogodaka u prvoj četvrtini - na kraju prve dionice 22:18.

Tokom čitavog meča je rezultat bio u egalu, da bi Nikšićani uspjeli prvi put da povedu sredinom treće dionice 59:58.

Ipak, Makedonci su u posljednjem kvartalu pojačali gas i stigli do pobjede 97:87.

Vukašin Mandić je bio glavni pogon makedonske ekipe sa 31 poenom, dok je Aleksandar Kostoski dodao 16.

Kod Nikšićana je Vranješ postigao 26 pogodaka, a Nikola Pavlićević ga je pratio sa 17.

Kumanovo - Sutjeska 97:87 (22:18, 24:22, 21:27, 30:20)

Kumanovo - SC Kumanovo. Sudije: Tsekov, Tsvetkov, Velikov (Bugarska).

Kumanovo: Kostoski 16, Mandić 31, Janeski 14, Osman 11, Vujošević 5, Šterjov 13, Egorov, Avramović, Hajns 1, Ninković, Manevikj.

Sutjeska: Vranješ 26, Pavlićević 17, Arsić 12, Žižić 14, Spasojević 8, Ilić 5, Ljujić 3, Kovač 2, Čvorović, Vujović, Bošković.