Sutjeska savladala Split i prekinula niz od dva poraza

Nikšićani su upisali peti trijumf, četvrti kod kuće, gdje su jedino izgubili od Rogaške.
1576 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Pavlićević, Foto: Sutjeska/MM
Ažurirano: 19.11.2019. 21:05h

Nakon dva poraza u nizu, košarkaši Sutjeske su se vratili u pobjednički kolosjek u ABA2 ligi.

Izabranici Zorana Glomazića su na svom parketu savladali Split 78:59 (26:21, 11:10 22:15, 19:13), u utakmici osmog kola drugog po snazi regionalnog takmičenja.

Nikšićani su, tako upisali peti trijumf, četvrti kod kuće, gdje su jedino izgubili od Rogaške.

Split je, sa druge strane, doživio peti poraz.

Gosti su vodili samo u prvoj četvrtini, u dva navrata po osam poena (12:4, 17:9), ali je Sutjeska serijom 13:0 preokrenula na 22:17, 79 sekundi prije kraja i od tog trenutka se pitanje pobjednika više nije postavljalo, iako je Split odolijevao do sredine treće četvrtine (41:35).

Mini serijom od 7:0, Sutjeska je pobjegla na 48:35, a u ovoj dionici je vodila i sa plus 15 (59:44).

Domaćin je u posljednjem kvartalu rutinski priveo meč kraju, a razlika je u toj dionici u nekoliko navrata dostizala 22 poena, posljednji put u posljednjem minutu (78:56).

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Nikola Pavlićević sa 22 poena, a imao je i šest asistencija i četiri ukradene lopte. Draško Knežević je upisao 16 poena (2-2 za dva, 6-4 za tri), a dvocifren poenterski učinak imao je još i Nikola Đoković (11), uz sedam skokova. Marko Ćalić je, pored sedam poena, imao i 12 skokova.

U ekipi Splita po 10 poena upisali su Toni Perković i Pavle Marčinković.

Sutjeska u sljedećem kolu, 26. novembra, gostuje Heliosu.