Sutjeska se ne odriče plej-ofa, Lovćen prekinuo crnu seriju

870 pregleda 2 komentar(a)
Nikola Pavlićević (Sutjeska) na večerašnjem meču u Nikšiću (Foto Milan Šapurić)
Ažurirano: 06.02.2019. 21:28h

Crnogorski timovi imali su uspješan dan u 19. kolu ABA 2 lige, Sutjeska je slavila kod kuće, a Lovćen u gostima, skoro identičnim rezultatima

Sutjeska se ne odriče borbe za jedno od prva četiri mjesta koja vode u razigravanje za plasman u ABA ligu - Nikšićani su pred svojim navijačima savladali slovenački Helios 78:70 (16:15, 22:19, 17:20, 23:16), pa će makar samostalno prenoćiti na četvrtom mjestu, do sjutrašnjeg meča Dinamik - MZT.

Meč u Nikšiću je bio neizvjestan od početka do kraja, gosti su početkom posljednje četvrtine 59:57, ali je Sutjeska preokrenula i u posljednja dva minuta polaganjem Draška Kneževića ušla sa osam poena prednosti (71:63), kada je izgledalo da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, Helios je iskoristio opuštanje Sutjeske i za 52 sekunde je napravio seriju 7:0, i prišao na samo poen minusa (71:70). Srećom po domaće, Nikola Pavlićević je uzvratio trojkom (74:70), a potom je Radosav Spasojević vezao četiri poena i postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Pavlićević sa 22 poena, a pratili su ga Spasojević sa 20 i Knežević sa 19 poena. U redovima poražene ekipe istakao se Nikola Gajić sa 18 poena.

Lovćen je u Mostaru prekinuo niz od šest poraza, Cetinjani su savladali Zrinjski 78:71 (22:18, 19:16, 27:15, 10:22), i teoretski ostali u igri za F4, ali sa, realno, malim šansama.

Izabranici Miodraga Kadije su pitanje pobjednika riješili u trećoj dionici, u kojoj su u nekoliko navrata imali 19 poena prednosti. Domaćin je u posljednjih 10 minuta samo ublažio poraz.

Najefikasniji kod Cetinjana bili su Miloš Popović (šest skokova) sa 22 poena i Nemanja Todorović sa 20, pratio ih je Aleksa Popović sa 15 poena, a imao je i sedam skokova i tri asistencije.

Marko Ljujić (15, sedam skokova) i Marko Ramljak (14) su predvodili Zrinjski.

U sljedećem kolu, 28. februara, Lovćen dočekuje Split, a Sutjeska gostuje Sparsima.