Sutjeska startovala pobjedom

94 pregleda 2 komentar(a)
Sutjeska - Široki, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 27.09.2017. 20:47h

Košarkaši Sutjeske uspješno su otvorili kvalifikacioni turnir u Laktašima za plasman u ABA drugu ligi - izabranici Vladimira Todorovića savladali, nakon uzbudljivih 40 minuta, punih preokreta, Široki 79:76 i napravili prvi od potrebna tri koraka ka jednom od prva dva mjesta na turniru koja vode u regionalno takmičenje.

Sutjeska je vodila u prvoj četvrtini do 10:8, a onda je Široki preuzeo vođstvo (imao je i plus osam) i držao ga do sredine treće četvrtine. Najbolji period Nikšićana bio je od 24. do 29. minuta, kada je Sutjeska serijom 18:0 od 40:45 stigla do vođstva sa 58:45.

Ipak, drama je uslijedila u posljednjoj dionici, u kojoj je Široki, čak, uspio i da povede, sa 61:60, ali je, srećom po našeg predstavnika, to bilo i jedino vođstvo bosansko-hercegovačkog tima.

U penal-završnici, Sutjeska je imala više nerava, ali i sreće, jer je Široki prvo prokockao napad za izjednačenje kod rezultata 78:76, devet sekundi prije kraja, a onda je Jure Zubac uz zvuk sirene promašio trojku za produžetak...

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Brendon Džonson sa 22, Boris Lajović je dodao 13, a poen manje Marko Tejić.

U ekipi iz Širokog Brijega najbolji je bio Zubac sa 20, dok je Mateo Čolak ubacio 14 koševa.

Sutjeska će u drugom kolu, sjutra veče od 19.30 sati, igrati protiv srpskog Vršca, koji je u uzbudljivoj utakmici na startu, nakon čak tri produžetka, savladao slovenačku Primorsku sa 109:106.

Sutjeska - Široki 79:76 (14:22, 20:17, 24:11, 21:26)

Laktaši - Sportska dvorana „Laktaši”. Gledalaca: 200.

Sutjeska: Džonson 22 (9-8), Goranović, Habs 5 (6-3), Krivokapić, Bijelić 5 (4-3), Vujović, Đoković 8, Vuković 7 (2-1), Čvorović 7 (4-2), Lalović 13 (6-3), Tejić 12 (3-3), Vučinović.

Široki: Naletilić 4 (2-1), Lončar, J. Planinić, A. Planinić, Čolak 14, Zubac 20 (7-4), Maršal 12 (6-5), Karačić 8 (2-2), Čović, M. Drežnjak 7 (2-1), D. Drežnjak 11 (4-4), Batinić.