Sutjeska u finišu slomila otpor Širokog

972 pregleda 0 komentar(a)
Ismet Sejfić
Ažurirano: 03.12.2019. 21:25h

Košarkaši Sutjeske upisali su šestu pobjedu u ABA2 ligi, petu na svom parketu, gdje su jedino poraženi od Rogaške.

Izabranici Zorana Glomazića savladali su Široki 82:73, u utakmici desetog kola drugog po snazi regionalnog takmičenja. Široki je, sa druge strane, doživio peti poraz.

Presudila je serija Nikšićana 14:0, za vođstvo od 79:65 na minut i 19 sekundi prije kraja.

Serijom 9:0, Sutjeska je na startu povela 9:2, imala je i 13 poena prednosti u prvoj četvrtini (19:6), početkom druge dionice je bilo plus 11 (29:18) za domaćina, koji je ubhedljivo vodio do 41:33, ali se onda Široki vratio u meč.

Gosti su do odmora smanjili zaostatak na šest poena (43:37), a u trećoj četvrtini su došli do drugog izjednačenja na meču (55:55).

Sutjeska je, ipak, u posljednjih 10 minuta ušla sa prednošću od sedam poena (64:57), ali su gosti nakon nešto više od dva minura igre stigli do novog izjednačenja (65:65), ali posljednjeg na meču, jer je onda uslijedio sjajan finiši Nikšićana...

Ismet Sejfić je sa 19 poena i šest skokova bio najbolji u pobjedničkom timu, Nikola Pavlićević je dodao 14 poena i šest asistencija, a Draško Knežević 10 poena i sedam asistencija.

Goran Filipović je najviše istakao god gostiju sa 18 poena.

Sutjeska u sljedećem kolu, 12. decembra, gostuje beogradskom Dinamiku.