Teodo poražen i u revanšu

Teodo je večeras u Botevgradu, u revanš meču četvrtfinala, poražen od Balkana 66:58 (16:9, 18:18, 17:19, 15:12).
70 pregleda 3 komentar(a)
Teodo, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 09.04.2014. 20:57h

Iznenađenje je izostalo, Teodo je poražen u Botevgradu, pa je učešće u Balkanskoj ligi završio u četvrtfinalu.

Balkan je iskoristio prednost domaćeg terena, vodio je tokom cijelog meča i na kraju se plasirao na završni turnir.

Umorni Tivćani su tokom svih 40 minuta prijetili domaćinu, ali nisu uspjeli da preokrenu rezultat i nadokande minus četiri iz prvog meča iz “Župe”.

Samo dva raspoložena igrača - Savo Đikanović (27 poena, 13 skokova) i Nikola Vučurović (14) bili su premalo da se savlada domaćin, u čijim redovima su najbolji bili Ivan Lilov (15, osam skokova) i Pavel Marinov (13).

Već na startu meča bilo je jasno da će Tivćani teško do pobjede, jer je dmaćin poveo 10:2, a u finišu prve dionice bilo je dvocifrenih 16:6.

Sredinom drugog perioda, zahvaljujući Đikanoviću, Teodo je prišao na 21:18, ali je Balkan do odlaska na odmor povećao prendost na 34:27.

U nastavku meča gosti su ozbiljno prijetili, u nekoliko navrata su prilazili na minus tri, ali su Bugari svaki put uspijevali da se opet odlijepe.

Na startu posljednje četvrtine Đikanović je pogodio za 51:48 i vratio je nadu svog timu u preokret.

Međutim, stvari je u svoje ruke uzeo Lilov, pogodio je dva puta iza linije 6,75 metara za 57:50, nakon čega je uslijedila mirna završnica.

Bez obzira na novi poraz od Balkana, Tivćani zaslužuju sve čestitke, jer su na polovini lige bili otpisani, ali su sa šest vezanih pobjeda došli do četvrtfinala.

Balkan - Teodo 66:58 (16:9, 18:18, 17:19, 15:12)

Botevgrad - Dvorana: “Balkan arena”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Fufis, Pursanidis (Grčka), Milojević (Makedonija).

Balkan: Sedmak 8, Štuc, P. Marinov 13, Lilov 15, Božović 7, Galabov, Tenčev, Gruev, S. Marinov 11, M. Marinov 8, Tončev, Dalman 4.

Teodo: Krivokapić, Pekić 5, Vučurović 14, Kunjić, Bošković, Đikanović 27, Petković, Džonson 4, Subotić, Korać 3, Starovlah, Bocka 5.